Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s ADSL

Zdravim,

potřeboval bych poradit ohledně připojení k internetu. Mám v domácnosti celkem 4PC zesíťované pomocí ADSL routeru D-LINK DSL-2641B. Po zapnutí jednoho z PC dojde ke ztrátě připojení do internetu. Celá LAN jinak funguje (sdílené tiskárny, sdílené složky, viditelnost okolních PC). Poraďte prosím co s tím, až do včerejška vše šlo jak má.

S pozdravem Martin R.

Kdyz to shrnu:
1) do vcerejska vse OK - dnes se to projevilo od kdy?
2) po zapnuti jednoho z PC - myslis konkretni nebo jakykoliv? Kdy se to zase rozchodi - po vypnuti onoho PC?

Suma sumarum lan ti jde, inet nikoliv. Ted predpokladam, ze zase jde... Pises malo informaci. I tak ti sdeluji, ze T-mobile mel dnes problem cca od 18:30 do 21:00... Pravdepodobne nekdo poskodil backbone. Protoze jedou na spolecnych dratech a HW s O2, pak se muze jednat o problem na jejich strane... ;-) Behem vypadku synchronizace fungovala, datove spojeni vsak nikoliv, takze je priste potreba pustit nejakou diagnostiku ppp na routeru (pokud ji umi). Z tve adresy neurcim lokaci, takze problem mely minimalne vychodni cechy/zapadni morava.

Více info:

1) Do včera vše OK, kdy se to projevilo nevím, nebyl jsem celí den doma, na závadu jsem přišel až na večer.
2) Projeví se to po zapnutí konkrétního PC a po jeho vypnutí to zase okamžitě naběhne.

PC které to dělá jsem včera normálně vypnul (konektivita do internetu OK), dnes po jeho zapnutí okamžitý výpadek připojení k internetu, jinak celá LAN normálně jde. Na PC se nic neinstalovalo.

Výpadkem myslím, že dojde z zamezení přístupu do internetu, celá Lan jinak jde. Vidím okolní PC, ping také ok. Jen mi na routeru zhasne kontrolka připojení do internetu a v administraci mě to také signalizuje že je přístup do internetu omezený.