Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavenie Wi-Fi medzi Notebookom a Mobilom so zdieľaním internetu.

Ahojte.

Potreboval by som poradiť s vytvorením Wi-Fi siete medzi notebookom a mobilom tak aby bolo zdieľaný internet.

Čo mám :
Notebook / Acer Aspire 7730G sieťová karta Intel(R) WiFi Link 5100 AGN , Windows 7
Mobil / Nokia N97 - samozrejme podporuje Wi-Fi

Takto som postupoval :
Zapol som Wi-Fi na PC a aj na Mobile, v Pc som dal Control Panel / Networks / Set up a new connection or network / zo zoznamu som vybral / Set a wireless hoc ( computer-to-comuter ) network / next / next / Názov siete som dal Mobil, Security type som dal " No authentication " Security key som nezadával / next / next .. .

Vytvorila sa mi v počítači ďalšia sieť. Ak kliknem v pravo dole na siete tak sa mi zobrazí sieť Mobil a je tam napísané Waiting for users, na mobile teda zadám názov siete Mobil, sieť nájde, pripojí sa, potom píše overovanie pripojenia k sieti, tabuľka zmizne. Na pc sa Waiting for users zmení na Connected.

Zatiaľ to vyzerá všetko úplne super ale keď zadám nejakú stránku na mobile tak mi napíše neplatný názov servera :-(
Ale ak kliknem na vlastnosti tej siete v mobile tak mi píše dobu spojenia a aj prenesené data ktoré niesu 0 čiže spojenie funguje ale ten internet nejako nie.

Potreboval by som teda poradiť čo je zle alebo čo mám ešte nastaviť.

Moc vám ďakujem.Palo.

Přátelé, nechci vám brát iluze, ale N97 podporuje WiFi pouze jako klient, stejně jak Acer. Na tohle by telefon musel běžet v režimu AP, což neumí. Musíš spojit PC s Nokčou přes BlueTooth, to funguje jako kabel a nastavit počítač jako vytáčené připojení přes modem N97. Modem se nainstaluje jako součást PC Suite (OVI Suite).