Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Multiuser PC

Dobrý den, dámy a pánové
Prosím, nemá-li někdo zkušenosti s použitím jednoho desktop počítače pro několik uživatelů?
Myslím tím jeden počítač + N kompletů monitor+klavesnice+myš. N>1.
Zajímá mně nejprv použití s novými grafikami. 5770x5 je ze všeho nejzajímavější.
Také by bylo dobře, kdyby to chodilo na W7 a nejen na XP.
Ovšem, i linuxová varianta je zajímavá.

Děkuji. Zatím ta Vaši varianta je asi nejlepší z toho co jsem viděl. Zkusím to. Samozřejmě, žádná záruka, že to poběží a)na mých NV6200/Athlon2400 , b) na nějakém Linuxu, který bude normálně podporovat 3 jazyky: cz/en/ru. Bohužel, před 8 lety jsem musel zanechat Linux právě kvůli problémům s jazyky.
Škoda, že neexistuje nějaká zaručená varianta.
Promiň, nebudu to zkoušet. Podívej, co je tam psáno:
"While the system worked very well, it was extremely unstable"
Děkuji, to je příliš.

Uz je to pekne stare (znam ten web tak tri roky), za tu dobu se mohlo lecos zmenit.

Mozno by bolo vhodne spomenut na ake ucely by to malo byt. Niektore veci sa da ju (napr. praca v office, databazy) a niektore nie (napr. CAD, spracovanie videa alebo audia), aspon nie takym stylom akym to zamyslate. Technologicky navrh pocitacov triedy PC podla kopie IBM ma velmi zastaraly a nevhodny prerusovaci podsystem na to aby mohlo sucastne byt zapojenych niekolko nezavislych pridavnych zariadeni s vysokym datovym tokom ako je grafika alebo ADC/DAC. Skuste vyhladat profi riesenia a zvlast to, preco sa to robi co narocna aplikacia to pocitac...
Existuju riesenia napr. tenkych klientov, co je nieco ako sa pracovalo (a pracuje) na mainframe-och.

Ja mam doma nainstalovany terminalovy server a vsechny pocitace (nasich, v obchode atd..) jsou jen bezdiskove stanice. Moc pekna vec, vyborna na spravu a i bezpecna. Kdyz se nekdo dostane ke klientovi (mysleno pocitac), tak bez znalosti hesla se do nej nedostane a lokalne si zadna data neodnese, protoze jsou na serveru a v te stanici zadny disk neni.