Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DHCP prideli spatnou IP adresu

Prosim o radu, uz jsem uplne zoufalej. Kolega si prinesl vlastni notebook Lenovo T500 s win Vista, připojil ho kabelem do site a stezoval si, ze nefunguje internet a ze nevidi do site. Pocitac dostane IP adresu 169.254.151.104 (masku 255.255.0.0), pricemz DHCP server prideluje adresy 10.91.75.x (masku 255.255.255.0). Pokud nastavim IPcko rucne, zacne fungovat internet a pocitac vidi pocitace v siti, ale pouze do restartu, pak uz to nefunguje. Do routru sem zadal MAC adresu, bay prideloval pevny IPcko, taky nepomohlo.
Jak prinutit ten pocitac, aby si nacet spravnou IP a fungoval?
Diky za jakekoliv rady.

Dobrý den,
Předem se omlouvám, že "oprašuji" starší dotaz, ale dostal se mi do rukou notebook HP EliteBook 8530p s Win Vista Business SP2 (veřejná IP, podniková síť) a s prakticky úplně tímtéž problémem:

http://pc.poradna.net/q/view/513756-dhcp-prideli-s patnou-ip-adresu?page=r514968#r514968

Zásadním problémem je že neběží služba Klient DHCP a při pokusu o ruční spuštění vrátí: "Chyba 5: přístup byl odepřen".

Vyzkoušel jsem všechno možné, co je výše uvedeno - úprava registru, přeinstalace ovladače ethernetu, sfc /scannow atd... Bohužel všechno marné.

Pokud zadám hodnoty TCP/IPv4 staticky, síť i internet fungují bez problémů, tedy vada síťová karty je tímto vyloučena.

Máte prosím ještě nějaký nápad, jak řešit tento problém? Nějak se pořád bráním řešit tu věc přeinstalcí celého, jinak vcelku dobře chodícího systému, kvůli nefunkční jedné službě...

Všem děkuji předem za odpovědi.