Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno konvertování obrázku/fotografií

Dobrý den, potřeboval bych poradit...Když nafotím fotky v plném rozlišení tak má jedna asi 3,5MB...Chtěl bych se zeptat, zda je nějaký konvertor na převod do jiného-menšího formátu a popřípadě jeho název...Děkuji pupinos
Změna kategorie, původně: Multimedia (Kurt)

Hlasuji pro IrfanView.
Hlasuji pro EasyThumbnails

To vypadá jak rozhovor Majikthise s Vrúmfondlem. :-D

“Žádáme připuštění!” zařval mladší z nich a uštědřil hezké mladinké sekretářce ránu na ohryzek.
“Přece nás z toho nemůžete vyšoupnout!” hulákal starší a vystrčil mladšího programátora za dveře.
“Žádáme, abyste nás nemohli vyšoupnout!” vykřikoval opět mladší, přestože byl bezpečně uvnitř a nikdo se ho už vyhodit nepokoušel.
“Kdo jste?” povstal rozzlobeně Lankvil. “Co chcete?”
“Já jsem Majikthise!” oznámil starší muž.
“A já žádám, abych byl Vrúmfondl!” halasil mladší.
Majikthise se obrátil na Vrúmfondla. “To je v pořádku,” vysvětloval zlostně, “o to žádat nemusíš.”
“Správně,” houkl Vrúmfondl a praštil do nejbližšího stolu. “Já jsem Vrúmfondl, a to není požadavek, ale prostě fakt. Chceme jasná fakta!”
“Ale ne,” zaječel Majikthise podrážděně. “To je přesně to, co nechceme!”
Vrúmfondl jedním dechem zahulákal: “Nechceme jasná fakta! Chceme naprostý nedostatek jasných fakt! A já žádám, že jsem anebo třeba nejsem Vrúmfondl!”
“Ale kdo ksakru vůbec jste?” rozzlobený Fuk rovněž zvýšil hlas.
“Filozofové,” oznámil Majikthise.
“Anebo taky nemusíme být,” zahrozil Vrúmfondl na programátory.
“Ale jo,” ujišťoval Majikthise. “Jsme tu docela určitě za Spojené odborové svazy filozofů, mudrců, osvícenců a jiných myslících osob a žádáme, abyste tuhle mašinu vypli, a to hned!”
“V čem je problém?” zeptal se Lankvil.
“Hned ti povím, v čem je problém, kámo,” opáčil Majikthise. “Vymezení, v tom je problém!”
“Žádáme, aby vymezení problém být mohlo, nebo taky nemuselo,” zavřeštěl Vrúmfondl.

to ovšem platí za predpokladu,že si aj niekde tie pôvodné originály dotyčný zazálohuje,pokial ich nafotí v najvyššom rozlíšení,následne v pc skonvertuje na menšie a tieto zmenšeniny si uchová a nafotené zmaže,tak to rovno môže fotiť v menšom rozlíšení a bez následnej konverzie rovno ukladať,tam nemá význam robiť z velkého malé....alebo ukladať dvojmo malé a pôvodné velké,z velkých na demonštračné účely vyrobí menšie aj v obyčajnom paintbrushi z windows,nepotebuje k tomu špeciálny další program,jedine keby bol originál v nejakom nikon/olympus/panasonic/sony/canon raw ,tam ovšem stačí stiahnuť a nainštalovať od príslušného výrobcu raw codec a raw obrázky bude vidieť aj malovanie vo windows