Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem netbook a notebook zaroven

Vysplouchlo me Eee, ktere jsem doted uspesne pouzival, tak bych si rad poridil neco misto nej, ale zaroven neco vykonejsiho, precijen je to dost lenoch. Nerad bych neco prehledl, nemam prehled co je na trhu, tak prosim o radu, co byjste si vybrali Vy?

Hledam cosi mezi netbookem a notebookem, okolo 12", display alespon 1366 x 768, pripadne 1280x800 (pokud se este dela), procesor minimalne celeron - lepe DC ci C2D no a hlavne aby to vydrzelo slusne dlouho - 4hod minimalne, lepe 5h, nejlepe 7h. Na disku nezalezi, vpoho mi staci 60GB.

Predpokladana cena 16k vc. DPH, max 20k.

Diky

tyto se mi zdaji zajimave:

favorit c.1:dell 11z
bohuzel neuvadeji kolik vydrzi na baterku - nemate nekdo zkusenost? taky se mi libi zaruka next business day, byl bych ale radsi, kdyby nebyla potreba :)

nebo jak psal Doko HP, akorat s vetsi baterkou (bohuzel dost presahuje) a dedikovanou grafikou a je taky uz dost tezkej

pak je taky na zvazeni celkem draha Toshiba se super vydrží, nebo jeji levnejsi model, ale ten nema X4500MHD, ma jen X4500M - je to velkej rozdil?

zajimavej, se super vydrzi, asi i slusna grafika, ale acer :( - nenarazil sem na nic podobneho od dellu, lenova, HP ci toshiby, nevite o necem? jake mate zkusenosti s Acerem?

nebo si trochu priplatit za Apple, ale tam si nejsem jistej hardwarem (chybi informace)

http://www.notebookcheck.net/Intel-Graphics-Media- Accelerator-4500MHD-GMA-X4500MHD.9883.0.html
http://www.notebookcheck.net/Intel-Graphics-Media- Accelerator-GMA-4500M.20379.0.html
Ta bez HD je pomalsia a z toho vyplyva ze uz nie celkom stiha hardwarovo dekodovat 1080p video (bluray). MHD to zvlada ak to neni nejak podtaktovana (na to by som tiez daval pozor, v detailoch na webe tej toshiby, naprd by bol MHD keby bol podtaktovany kvoli spotrebe) P.S. pozeram ze na webe toshiby je prd velky, no, snad to podtaktovane neni.

P.S. keby si sa rozhodoval pre apple tak nepotrebujes az tak vediet HW, ptz hry tam aj tak hrat nebudes (nekompatibilita OS), a bezne veci su tiez specialne applovske. U applu je treba vzdy brat do uvahy nekompatibilitu SW (kvoli OS), aj ked mac moze byt trochu lepsi co sa tyka rychlosti reakcii OS, SW nekompatibilita je pre mnohych dost problem

Jsem spokojený majitel Acer Timeline, doporučuji. Používám denně, žádný problém. Navíc ta výdrž je opravdu skvělá.

U tohoto kousku se Acer překonal, kvalitní zpracování.
Možná bych se poohlédl po TimelineX s Intel i5 (nebo i7? nevim teď).

---
Nikdy jsem nebyl příznivec fightů, která značka je ta best - podle mě je to blbost. Někomu se povede tento model, druhému zas jiný.

---
Podle diskuzí (tedy důvěryhodnost jedna paní povídala) je Apple HW spíše podprůměrné kvality.