Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace systému na konec disku

Chci se zeptat, mám špatný disk, asi 10 let ho používám, skoro nikdy nebyl zaplněný, vždy jen necelá polovina, tak se domnívám, že je ten začátek poměrně zničený a myslím si, že by pomohlo kdybych dejme tomu první sektory odstavil, třeba rovnou celou první polovinu disku a systém dal doprostřed, protože se mě už všechno seká, slyším jak to tam často hrabe atd...

jedu pod nově nainstalovaným systémem, 4GB disk, zaplněno přes 2GB, zatím to jede v pohodě, ale to tak ze začátku bývá...rozhodl jsem se nechat tu jen čistou instalaci XPSP3, nebudu instalovat žádné aktualizace, programy, atd...stejně už to bude jen na net a na hudbu...

starý disk je pomalý, ten tvůj už navíc s množstvím realokovaných sektorů.
4gb oddíl je poměrně málo, musíš vybírat jaké aplikace nainstaluješ.
256mb ram je pro xp nedostatečně málo, jsou pomalé, po delší době běhu úplně nepoužitelné (windows mají mizernou správu paměti).

půl dne řešíš blbosti které ti k ničemu nepomůžou - místo abys sehnal od známých minimálně 40gb disk, a druhou ramku aspoň na 512mb.