Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zrýchlenie a skontrolovanie PC Win XP

Dá sa zrýchlit počítač pomocou nejakého programu freeware? Rozmýšlam, ako si vylepšit počítač Windows XP notebook z r. 2001, aby šlapal dokonale, akoby som si ho kúpil, už som si odstránil všetky nepotrebné programy aj v ovládacom paneli, defragmentoval ho aj C aj D, vyčistil v systémových programoch, všetko nepotrebné som presunul do D-éčka a použil aj CCleaner alebo si ho mám dat komplet vyčistit u nejakého profesionálneho programátora, ale bojím sa, že mi odstráni aj pripojenie na net, bude potom šlapat rýchlo? Dá sa to aj nejako jednoducho? Som začiatočník a rád sa učím. Nepomohol by mi aj ten program virtuálneho počítača? Ďakujem Tomáš.

1/na novo som si instaloval windows xp profesional 1985-2001, mam antivirus nod 32, vždy si zmažem vírus, ale chodím na erotické stránky a po nainstalovaní superantiware spamu mi ich tam našlo 147, odinštaloval som si čistiace programy, defragmentoval a v systémových nástrojoch som si dal čistenie disku C, aj D. Mám málo programov na D:/ a volné miesto na disku na C./ je asi 10GB a na D:/ 40GB. Vo výkonoch som si dal iba popisky ikon na pracovnej ploche a nastavil virtuálnu pamat, zrýchlil som si aj internet z 20% na o%- teraz šlape ako za mlada, ešte raz dakujem.

Jedinú chybu si spravil v tom,
že si mal Programy inštalovať spolu so Systémom - na C:
(So zohľadnením pridelenia adekvátneho priestoru pre C:)
A na D: dať Dáta.
Resp. ak máš malý Hdisk,
dáta expedovať - archivovať mimo (CD,DVD,flash...).

A po takejto panenskej inštalácii ("ako za mlada") - ak by si si bol spravil IMAGE z C: (vrátane MBR),
v budúcnosti by si mal omladzovaciu kúru - instantne, behom pol hodiny spravenú.

(Snáď nabudúce.)