Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ovladače CMI

Dobrý den! Prosím o radu. Hledám ovladače ke zvukové kartě CMI 8738/pci-6ch.SC 8838. Ty, které jsem doposud použil, tak buď nefungují správně /nejdou všechny kanály/, nebo způsobují okamžité vypnutí PC /tzv. modrá smrt/. Používám OS Windows 7. Předem děkujhi za radu. Kratochvíl

Vážený Karle! Ovladače výrobce, které jsem použil, ty způsobují popisovné problémy. Zvukovou kartu jsem použil ze staršího PC a orig. ovladče jsou pouze na XP. Ovladače, které fungovaly na starém PC, tak způsobují zmiňovanou modrou smrt. Předem díky za odpověď.

Vazeny macejko, ak vyrobca zvukovky nema ovladace pre Windows7, tak ta zvukovka pod Windows7 NEPOJDE. Aj ked sa postavis na hlavu. Ked mas peniaze na supernajnovsi Win, tak mas iste peniaze aj na zvukovku podporovanu tym supermodernym Win.

P.S. a vyrobca tvojej zvukovky neni CMedia, ale ten Zoltrix alebo co to mas za UFO.
P.S.2. skus ovladace pre vistu, z webu zoltrix alebo kde. Ked nepojde tak mas smolu.

ovladče jsou pouze na XP. Ovladače, které fungovaly na starém PC, tak způsobují zmiňovanou modrou smrt.

co je na tom divného? Ovladače pro XP nemohou a nebudou fungovat ve W7. Někdy lze pod W7 použít ovladače pro W-Vista. Jo a ta rada - instaluj pouze takové hardware, které je kompatibilní s tvým operačním systémem NEBO instaluj takový OS, který je kompatibilní s tvým HW. Třetí možností pak je napsat si ovladače vlastní.....

Základní ovladače jsou nainstalované

příliš nevěřím, jinak bys neměl popsané problémy. většinou pak z těch lidí vypadne, že neví o jaký chipset jde a kde jeho ovladač najít.

Ovladače uvedené na stránkách C Media jsem vyzkoušel všechny, ...

pokud byl nejdřív nainstalován zmíněný driver chipsetu základní desky, musel se chytnout ten první (správný) ovladač zvukovky - případně by ho pak w7 detekovaly samy a použily vlastní ovladač.

z integrovaným ovládačom vo windows by si moc nepomohol,win7 ho identifikuje ako standart digital audio controller a zapne len podporu stereo 44.1KHz/16 bit-na podporu viackanálového zvuku treba cmi-xear3D wdm ovládač,až verzie cmi-Oxygen alias asus av100 majú aj štandartný HD audio ovládač vo win vista/win7 s plnou podporou viackanálového audia