Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zprovoznit ad-hoc síť?

Zdravím, snažil jsem se pomocí tohoto návodu > http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=20070 30013 nasdílet si přes wifi z Asus EEE Box na můj notebook internet, ale na notebooku se mnou na PC vytvořená ad-hoc síť nezobrazuje. OS jsou oba dva Windows XP (PC-Home, NTB-Professional). Oba počítače na sebe vidí. Nevíte, kde by mohla být chyba? Případně co ještě zbývá nastavit?

Problém bude zřejmě v tom, že MAC adresa wifi karty není zadána v routeru. Napsal jsem providerovi, ale kdo ví, kdy se k tomu dostane. Pevné síťové kartě můžu pomocí windowsáckých Ovládacích panelů MAC adresu změnit na jinou, již nepoužívanou, která v routeru zůstala. Při pokusu udělat to samé s bezdrátem se ale spustí utilita od Intelu, a tam je MAC adresa wifi karty v poli, které se nedá editovat. Dá se to nějakým jiným programem (popř. v Příkazové řádce)?

Ona je to spíš taková nutná jednorázovka, nouzové použití, rozhodně ho do budoucna neplánuju.

Teď k věci - provider už v packet filteru (snad to říkám správně) povolil tu MAC adresu, co jsem mu poslal, a net na notebooku stále nefunguje. Už mě vážně nenapadá, kde dělám chybu.

Tady je kazda rada draha, co na windows nikdy nefungovalo poradne je jakakoli pokrocilejsi prace se siti. Ten system proste neni urcen na cokoli jineho, nez jako klient v siti. Routovani/NAT/firewalling (cokoli dalsiho si domyslis) je tam neskutecne sprasene a temer nikdy to nefunguje jak ma. Mozna to pujde nastavit, ale za ty nervy by mi to nestalo.