Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém: Gestion Alim

Dobrý den, problémů s počítačem je více a více a nevím, jak se jich zbavit. Známý mi doporučil vaši stránku, kde naleznu dobré rady.

Tak abych začal s otázkou - Mám počítač zhruba rok a něco, přičemž dnes jsem narazil na problém, se kterým si nevím rady.

Při zapnutí počítače je vše v pořádku. Objeví se normálně obrázek, kde se načítá Windows apod. Nicméně když má řadu přijít výběr uživatelů, na obrazovce se mi v modrém obdélníku objeví "Gestion Alim".
Počítač jsem spustil v nouzovém režimu, který normálně fungoval, avšak nic jsem v něm nesvedl. Nešel internet, měl jsem rozlišení 640x480 a nešlo to nijak změnit.
Mám Windows XP, Monitor LG Flatron, Grafickou kartu: Nvidia geforce 7300... (Ujišťuji, že všechny kabely jsou dobře zapojené)
Nevíte co s tím? Z překladu z francouzštiny to znamená (alespoň tuším ze základů) "Řízení spotřeby energie"
Budu rád za jakoukoliv odpověď. Nicméně již předem říkám, že REINSTALACE anebo přikoupení nějakého příslušenství do pc neexistuje (důležité dokumenty, a pod.)! Tedy alespoň v tom nejhorším případě.
Předem děkuji za odpovědi. Na jakékoliv nejasnosti se ihned pokusím odpověděď

Nejjednodušší způsob je odpojit monitor, restartovat PC a počkat, až přestane blikat kontrolka harddisku. Pak zkusit připojit monitor. S největší pravděpodobností se grafická karta přestavila (nebo ji přestavila nějaká hra) do režimu, který tvůj monitor nezvládne. Pokud naběhne obraz, zkus jít do vlastností zobrazení, na poslední kartě tlačítko Upřesnit, Monitor, a dát tam nějakou rozumnou obnovovací frekvenci (pokud je monitor LCD, tak 60Hz).

Trochu mimo téma, ale přesto důležité:

Nicméně již předem říkám, že REINSTALACE anebo přikoupení nějakého příslušenství do pc neexistuje (důležité dokumenty, a pod.)!

Ty máš v PC důležité dokumenty a nezáloháješ? (...vyvozuji z toho, že reinstalace není možná)
Murphyho zákony platí i pro IT segment; abys toho časem nelitoval.

Asi ti to při startu Windows nahodí příliš vysoký rozlišení, nebo frekvenci, kterou monitor nezvládá.
Při startu počítače, těsně než začne startovat Windows, zmáčkni F8, dostaneš se na možnosti spuštění (nouzový režim atd.). Vyber tam "Spustit v režimu VGA", měly by Windows normálně najet a tam si pak ve vlastnostech grafiky nastavíš správný rozlišení a upravíš obnovovací frekvenci na 60Hz (ne víc, ne míň, pro LCD je to ideální).
Po dalším restartu v normálním režimu by to už mělo opět nabíhat v pořádku.

učinil jsem. Avšak problém jsem nevyřešil. Namísto toho, abych měl vysoké rozlišení, mám to nejmenší, i při zapinani pc (po zvětšení rozl. se mi opět objevil "power saving mode"). 60Hz tam taky bylo... Takže opravdu nevím, kde je problém.