Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem flash biosu

dá se flashnout bios pokud nenabíhá obraz, jen se točí větrák na procesoru? deska nepípá, ale obraz nenabíhá. díky za radu

keby bol problem s RAM (alebo doska bez RAM) tak by mala doska pipat. Ked nepipa tak bud nema speaker :) alebo nenabehne vobec CPU (napr. kvoli vade dosky alebo neni zapojene dodatocne napajanie zo zdroja do dosky apod, alebo kvoli nejakemu zavaznemu problemu ktory ma BIOS s vlozenym CPU tak ze sa to zasekne uplne na zaciatku). CPU a BIOS na zaciatku nepotrebuje RAM na to aby bezal, ptz kym BIOS nenakonfiguruje RAM controller, tak RAM ani neni k dispozicii. Rozpoznat chybajucu RAM a pipat vie BIOS aj bez RAM.

Pokud jsi to flashoval a přitom po*ral tak existují nouzové postupy které to někdy dokáží opravit. Většinou se něco mačká a v disketové jednotce je nachystaná upravená disketa. U každé desky je postup jiný,blbě se hledá... jestli se to už dá i s usb nevím. Naposledy sem to musel zkoušet před 6ti lety.
Možná by stačilo vyresetovat cmos.

Pokud jsi do biosu nedrbal nebude to tím.

baterku jsem měl vyndanou o vypnutého pc, to je jasné. zkouším tam už všechny možné grafiky agp,pci,integrovanou, ale nenabíhá s žádnou, tak jsem myslel jestli to není bloklé v biosu, že bych zkusil flash, ale nevím jestli jde flash, když je jen černá obrazovka? viděl jsem někde kartu do pci, která detekuje závadu desky. má s tím někdo zkušenost funguje to?

Odpoj to uplne z 230V, vyber knoflikbaterku, vyber vsetky karty, odpoj uplne vsetko nepotrebne (disky atd), vyber aj RAM, zapni ci pipa. Ked nepipa je uplne mrtva. Mozes skusit ju vybrat na stol nech sa vylucia nejake skraty na kejs.
Ked pipa tak vypni z 230V, vloz nazad RAM, zapni. Monitor do integrovanej grafiky, je obraz?

Je mozne ze si dosku niecim odpalil, je mozne ze si zlomil dosku ak si tam daval kartu nejak nasilim, mozne je vsetko. Flash BIOSu ti nijak nepomoze aj keby to slo (ale nejde to), ak to predtym fungovalo a zrazu po nejakej manipulacii s kartami to nefunguje tak s tym nema BIOS nic.