Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem grafika do zostavy

zdravim všichni, poradte niekto graficku kartu na ktorej si zahram novinky aspon na rozliseni 1024x768 vplnich detailoch (aj na hry ktore maju v buducnosti objavit crysis2 , mafia2 atd.), ale musí sa vpratat a pasnut na nasledovne PC:amd athlon 64 X2 5000+ 2.60 GHz, 2gb ram DDR2 800mhz, 250GB HDD, zdroj 400w a zakladna doska Foxconn A74MX series. Prosim poradte ake veci by som mal nechat a co nahodit ako nove(graficka,ramky,zdroj) aby to splnalo moj účel. dakujem dopredu.

Na slusnu grafiku budes potrebovat vykonnejsi (a hlavne slusny znackovy) zdroj. Ostatne komponenty mas myslim este relativne dobre (nani to sice najnovsie delo, ale neni to ani ziaden srot)
Grafiku cim drahsiu tym lepsie (pojdu ti vsetky). Nepises jaku mas teraz grafiku nikto nevie co cakas a za kolko to chces (zahrat si zahras aj na slabej, ale tak s 5 snimkami za sekundu :)

RAMky tam "silnejsie" nedas, ptz 800 je maximum u DDR2 ak sa nemylim, a ani "silnejsie" nepotrebujes.
Grafiky tam pojdu vsetky (resp. mali by ist), PCIexpress je kompatibilne dodnes, nebyva s tym problem. Samozrejme akakolvek PCIe grafika bude vykonnejsia ako ta integrovana...

P.S. Neviem zhlavy aka grafika z tej cenovej kategorie ma v sucasnosti najlepsi pomer cena/vykon, vydrz co ti napise napr. MM_Tank a ini ;) V tej cene by ale mali byt slusne vsetky.

nejlepší, co se dnes dá v této cenové relaci koupit, je toto: http://www.pixmania.sk/sk/sk/5043139/art/sapphire- technology/radeon-hd-5850-1-gb-gddr5.html
Bohužel je to trochu přes limit. :-) A počítej, že budeš potřebovat 500W kvalitní zdroj (např. Seasonic)

Pokud je to už moc, pak bych šel do levnější HD5770, ta se navíc spokojí se 400W kvalitním zdrojem

Neuvádíš nejdůležitější věc, a sice kolik na to máš love.
Jestli neomezeně, tak si kup nejdražší kousek.
Spíše bych to viděl na nějaké rozumné řešení podle toho, zda jsi ATI nebo nVidia.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7K0BT0BVWYS (kupón na hru v ceně)

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7K0BT0BXX85

U nVidie se dá očekávat, že vývojáři her rychle zareagují na její možnosti,
ATI je zase výborně vyladěná na dnešní hry.
V každém případě doporučuji rozšířit RAM alespoň na 3GB, pokud máš 32bit Windows,
pokud 64bit Windows, tak klidně třeba na 8GB.
Zdroj budeš potřebovat v každém případě nový, nejmíň 500W solidního výrobce,
nejlíp certifikace 80+, ATX 2.3. Výběr je velký, třeba namátkou:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O0V4000WU2

je laciný, ale slabší na 12V větve, takže spíše

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O0V4000YB8

ATX 2.2 ničemu nevadí, pokud chceš total kvalitu, ber Enermax, Corsair,
akorát si trochu připlatíš. Na e-shopech popátrej sám, ušetříš.

takze dakuejem vam vsetkym za rady, neviem preco som si myslel ze z novsich grafik mi nic nepojde, asi kvoli zakladnej, penazí mam dost takze kupim asi tu 5850 radeon, a ide mi hlavne oto aby som to spustil najnovsie hry v plnej parade na 22palcovom lcd.