Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s počítačem

Dobrý Den včera jsem si chtěl vylepšit svuj procesor který by mněl být 1.8ghz a byl jen 1.35 ghz proto jsme najel do biosu a změnil frekvenci ze 100 na 166 od té doby mi nenajel monitor jsem úplný laik a proto se vás chci zeptat s pozdravem petr novák

a na jak dlouho mám tu baterku vytáhnout a jak mám zkratnout patici baterku jsem už vytáhl i kabel samozřejmě...jinak ten procesor fakt nevím známý který mi dal počítač říkal že má 1.8ghz zkusím se podívat až budu doma...jinak se omlouvám za nadpis snad mi to pojede dost mně to štve že delám takové kraviny ale myslel jsme že by ta změna frekvence jít měla určite jsme neměl nastavovat 166 ale měl jsme nastavit 133... pokud mi to pojede tak se už v biosu vrtat nebudu :D

doma pohledáš nůžky - pinzetu - šroubovák - něco co dosáhne na ty dva kontakty.
zkratneš je na chvíli, a měla by se tím vymazat cmoska.
(čtenáři anglických návodů k základní desce mohou listovat brožurkou co dostali k pc a jistě ji nevyhodili, jestli tam není postup přes jumper clear cmos)

u přetaktování fsb si musíš hlídat i ostatní kmitočty (ram, pci), jinak ti to zase zatuhne. paměti navíc mohou vyžadovat změnu napájení. přínos taktování přitom není nic moc.