Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrznutí při BOOTování

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jestli by mi někdo nepomohl s mým problémem. Týká se zamrzání PC při bootování jakéhokoliv OS. PC zamrzá ve stádiu instalace Setup is starting Windows, čili těsně před tím, kdy se má spustit nějaký manager pro rozdělení disku na partitiony apod. Mechanika se v tuhle dobu úplně zastaví a počítač přestane úplně reagovat... PC sem už rozebíral a sestavoval znova dohromady jestli tam neni nějaký špatný kontakt, zkoušel sem i jiný HDD a jinou mechaniku. Ale beze změny

Předem děkuju za nějaký nápad a radu

Napr. problem so zdrojom (nestiha, alebo stary vadny apod), alebo s RAM (moze byt aj v BIOSe blbo nastavene napatie alebo frekvencia RAM napriklad) alebo mas tam nejaky obskurny komponent (povytahovat vsetko z USB, aj interne citacky, vsetky PCI karty), alebo je vadna doska (DC menice CPU uz nestihaju, vyschnute kondenzatory apod).

Predpokladam ze dodatocne kable zo zdroja do dosky a grafiky su zapojene vsetky.

P.S. do BIOSu skusit defaults, skusit podtaktovat RAM.
.. a skontrolovat web vyrobcu dosky ze jaka tam je posledna verzia BIOSu pre tu konkretnu dosku.

BIOS je v defaultu i flashnutej.

Kabely sou všechny zapojený správně a všechno co nepotřebuju tak je odpojený / vytažený z desky, takže tim to asi nebude. Ale zkusim se na to eště podívat.

Všechno to jelo do čtvrtka večer, než sem připojil vyreklamovaný sata disk seagate ST3640323AS. Takže první co mně napadlo bylo, že za to může ten disk. Odpojil sem ho a už se nerozjel systém ani z aty která byla jako záložní. A od té doby to nejede :-(

Dík

Stale plati to co som pisal. Nepisal som len ze BISO do defaultu ale aj o nastaveni RAM atd. Ignorujes z mojho prispevku tie najdolezitejsie veci.
P.S. Ked nepomoze podtaktovanie RAM tak skusit RAM moduly v doske len po jednom module, skusit aj test RAM (goldmemory.cz) a aj iny zdroj.

Este co sa tyka toho disku, tak urcite skusit aj iny kabel (to je PATA ten disk? Novy disk je tiez PATA alebo je SATA?). Poriadne dotlacit kable. Skusit iny kablik zo zdroja do disku.

Este ak mas odzalohovane vsetky data z disku tak mozes skusit kompletne zmazat sektory disku pomocou programu killdisk (je na ultimate boot CD, da sa stiahnut ako .iso a vypalit z obrazu a nabootovat). killdisk spustit vyberes disk a on ho kompletne premaze, u 1% mozes dat Esc, to staci. Aby sa vylucilo ze Win sa snazi citat nieco z disku kvoli comu zblbne, zmazanim disku killdiskom sa toto vyluci.

Mozes mat aj nejaky problem s CDROM alebo instalacnym CD, skus tam aj live linux (ubuntu) a skontroluj jak je zapojena machenika, ci je na master, skus iny kabel :)

Ked vypise instalator ze startuje Windows tak to nechaj aj 10 minut, ze ci sa nespamata.

Ten novej disk, na kterej mam podezdření tak je SATA. Ale ten na kterej to zkoušim cpát ten OS tak je PATA.

Ubuntu sem zkoušel jak spustit to jako live bez instalace tak rovnou s instalaci ale končilo to nějakou chybou [49.XXXXXX] Kernel: Panic a něco dál eště, kde ty XXXXXX byly nějaký čísla.

Zkusim to sestřelit přes ten killdisk a pak dam kdyžtak vědět.

P.S. neni nějaká podobná utilita na Hiren's Boot CD? :)