Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zrnění po reinstalu

Kamarád, ke mě přišel mi přeinstalovat na W7 32bitovou z Visty.. a ted se mi vsude objevuje zrněni vsechny mozny barvy - prevazne cervena, ale to asi neni moc dulezite - no a nevim co stim. Nevim jakou verzi kdyby na tom hodne zalezelo - pokusim se zjistit.. pridavam screen.

http://i48.tinypic.com/1pea9k.jpg

Najprv si zistis jaku mas zakl.dosku a vsetky potrebne ovladace su na strankach vyrobcu zakl.dosky. Vid sekcia clanky.
P.S. ked to je notebook tak na strankach vyrobcu notebooku.

P.S.2. a tiez nechapem preco si tam davas nelegalne windows, ktovie jak ocrackovane zavirene poskodene apod. Alebo si tie Win7 kupil?

E380 nepodporuje Windows7, mas to jasne napisane na www.acer.com ked sa tam k tomu doklikas (drivers - desktop - aspire - E380)
Ten chipset ktory v tom mas bol evidentne len nejaky pokus nvidie o singlechip riesenie a je velmi stary a nikto na to Win7 ovladace nerobi.

Mozes skusit z webu aceru ovladace pre Vista 32bit, su tam z r.2009 ci kolko (oznacene ako VGA)

Kde nejde. Ked mas 9500GS tak musi ist ten z webu nvidia co som tam pridal ten link. Co to vypise?

Ked nic nejde tak mas asi nejaky problem v tych Win7, alebo proste mas smolu a ten chipset je naprd. To su nejake cmajznute tie Win7? Mozes skusit uplne cistu instalaciu Win7, alebo si nechaj visty.

Ked to nejde screennout (ani z prehliadaca napr) tak by to mohol byt aj napr. problem obnovovacej frekvencie (over ze mas nastavene 60Hz) alebo problem pripojenia monitora (kabel poriadne dotlac do grafiky) a ak mas monitor cez analog VGA kabel tak na monitore zmackni auto kalibraciu.

.. alebo si tam nieco skusal pretaktovavat apod

Tak hej ale ked uz to raz ma zaplatene tak nema vyznam cpat do vylepsenej visty dalsich 3tisic, len preto ze MS su vychcane hovada a opravenu vistu predavaju ako "novy OS" a proletariat ma za tie ich pokusy (resp. ucenie sa MS"inzinierov" programovat) platit jak debil 2x. EU by ich mala spacifikovat a nariadit zdarma W7 pre vsetkych uziovatelov visty. Lebo hovada velmi pekne obchadzaju ZARUKU ZO ZAKONA. Ja by som ich strielal na cele s deBillom taky som nasraty :)
P.S. ja som tiez zaplatil za visty a pouzivam XP. A uz by ma nenapadlo im dat ani cent hovadam, nech ten ich superOS strcia do nejakej casti deBillovi :)

Takze mas problemy s 3D modom grafiky asi. Co to robi ked tam pustis napr. 3DMark? Zobrazuje spravne?
Ako som pisal bud mas blbe ovladace alebo je tam HW problem, ina moznost snad na taky problem ani neexistuje. HW problem moze byt (dost pravdepodobne) vadna grafika, alebo nepriame efekty napr. problematickeho zdroja, alebo zakl.dosky, alebo je nieco blbo v BIOSe (pretakt apod), skusit load defaults.