Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ubuntu - inštalácia z flash disku

Mám takú na prvý pohľad blbú otázku, ale žiaľ nemám možnosť to odskúšať. Keby ste mi mohli niekto zodpovedať tieto veci:

1. Ak si nainštalujem na flash disk Ubuntu, viem si naň pridávať programy alebo je to pevne nastavené a bodka?

2. Ak potom z toho flash disku budem Ubuntu inštalovať na disk, nainštaluje sa mi len základ alebo presne to čo je na flash disku?

Problém je v tom, že jediný flash disk, na ktorý môžem dať Ubuntu mi počas inštalácie naň vypisuje chybu, zrejme má nejaké vadné sektory alebo čo.

Celá moja otázka vlastne smruje k tomu, že či je možné si na flashdisku predpripraviť "dokonalú" inštaláciu Ubuntu a tú len inštalovať na počítače. Výhoda pri počítačoch nepripojených na Internet.

Ubuntu, myslim ze od verzie 8.4, ma v system/sprava/ nastroj vytvorit usb disk

su tam dve volby, ak nepriradis ziadne extra miesto, vytvori to live USB

ak pridas nejake miesto, po nastartovani Ubuntu z tohto disku mozes do neho normalne instalovat programy a ukladat data, ale nebude to Live USB, neda sa z neho instalovat, je to vlastne taky vlastny desktop na USB

Zabaval som sa s tym asi pred rokom a pol, vtedy mi to nefungovalo na vsetkych flashkach, je mozne ze v novych verziach sa to lisi...

Ak ti ide o predpripravu a bez pouzitia netu, tak asi vyrobit Live USB a niekam si tiez ulozit kodeky a pod.