Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Windows 7 64 bit?

Zdarec, chtěl bych se vás zeptat, jestli má smysl instalovat na tenhle počítač 64 bitový OS, asi windows 7.Je to kvůli těm 4GB RAM. Půjdou na to všechny programy jako na XP? Nebudu mít nějaký problém s ovladači na hardware?
AMD Athlon X2 6000+
GIGABYTE M56S
OCZ BLADE 2X2 GB
SAPPHIRE HD5770 512Mb
WD caviar black 640GB

Díky

Ovladace si skontroluj na webe vyrobcu dosky. Ak tam su na Win7 tak si mozes nainstalovat Win7.

Ci pojdu vsetky programy zavisi od tych PROGRAMOV a od ich autorov. Nie, vsetky programy nejdu, niektore stare XP programy nesli ani na viste a nejdu ani na Win7. Je uplne fuk ci 32bit alebo 64bit.

Aby sa dal lahko zalohovat system a nainstalene programy (t.j. cely oddiel s Win) a potom aj obnovit. Bez toho aby si musel 30hodin niekam odzalohovavat data.
Napr. DriveImageXML.

Druha vyhoda je mensi vplyv fragmentovania systemoveho oddielu. Predsa je rozdiel ked su systemove subory na disku fyzicky takmer pri sebe, ako ked mas polku systemoveho suboru kdesi na zaciatku disku a potom 3/4disku nejake filmy a potom druhu polovicu syst. suboru :) Hlava bude cestovat pol hodiny po disku :-)

Urob si to jak chces, je to tvoj PC, nikto ti do toho nebude pindat :)

100GB na posledne Winsrandy a programy stacit bude. Na XP staci aj 50GB (pri uplne triezvom pouzivani aj 20GB). Predpoklad je ze NEbudes pouzivat nablblu MSzlozku "moje dokumenty" na fotky a podobne velke veci, to na C: nepatri.
Prip. si daj system len nejakych povedzme 60GB a potom hry (kedze zaberaju vela miesta) mozes davat tiez na D:
Alebo si to nechaj vcelku, fungovat to bude normalne. Je to proste tvoja vec.