Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reinstal Win XP

může mi někdo dát tip jak udělat kompletní reinstal Win XP? Je tam základní deska Gygabite S serie a když dám booting z CD tak se to kousne a musim to restartovat. Problém je že mi to prostě ty Win z CD nebootuje a nevim jak docílit toho aby je to nabootovalo. Zkusil jsem i při spuštěných stávajících Win vložit to CD do počítače ale vůbec mi ho to nespustí a napíše to: chybějící Win32. Kompl normálně šlape tak s mechanikou problém není a CD je taky v pořádku... Máte někdo nějaký nápad co by s tím mohlo být???Dík za odpovědi.

Kompl normálně šlape tak s mechanikou problém není a CD je taky v pořádku

Když je všechno v pořádku, proč to chceš dělat?

vůbec mi ho to nespustí a napíše to: chybějící Win32

Kdo a co to napíše doopravdy? Zkus to opsat doslova, neupravuj text pro větší dramatičnost.

kompl šlape ale Win potřebuje reinstal. a tu hlášku přesně neopíšu protože si ji nepamatuju celou, ale když mám ten počítač spuštěnej a vložim CD s Win do mechaniky tak mi ho to nepřehraje ale místo toho se mi ikona mechaniky změní na takovou tu ikonu co tam je když není program potřebný k otevření a vyskočí okno kde je napsaný něco o tom Win32 mám pocit žetam stojí nějak: chybí soubor Win32. ani to teď nevyzkouším ten kompl nemám doma...

Za prve budes sem musiet napisat PRESNU HLASKU, ked chces nieco riesit.
Za druhe instalacen CD sa nestrka do mechaniky vo Windows, ale sa z neho NABOOTUJE. Ked to nechapes tak v sekcii clanky mame NAVOD http://pc.poradna.net/a/view/403824-instalace-wind ows-xp-krok-za-krokem
Ked to nebootuje tak to je bud vadne CD alebo nevies nastavit bootovanie, alebo nemackas klavesu ked to po tebe chce ZMACKNUT KLAVESU. Ked nereaguje na klavesu tak si v BIOSe zapni USB legacy support pre klavesnicu, alebo zrus oddiel s Win na disku (napr. killdisk z ultimate boot CD) a nebudes musiet mackat klavesu.
Za tretie ked Win pise ze na tom CD chybaju subory tak je VADNE (blbo vypalene, pouzivaj ORIGINAL CD a toto vyhod)
Za stvrte ak ti nejde instalator tak napis kedy presne nastane problem v instalatore a com mas na obrazovke.

1. kdyz bootuju a chce to po mě zmacknout klavesu tak ji zmacknu a pocitac se sekne
2. problem neni v cd ale v pocitaci
3. asi to nedokazu presne popsat nebo me nechcete chapat takze si poradim sam
4. ta hlaska neni uplne presna ale je tam neco "nelze otevřít chyba ve Win32" (ne v CD ale v pocitaci, protoze druhej pocitac mi to CD spusti!!!!!!)

Ked zmacknes klavesu tak sa pocitac nemoze seknut takze bud mas v tom PC problem s CD mechanikou (blby kabel apod), alebo to nereaguje na klavesu takze si zapni v BIOSe USB legacy support, alebo ako som pisal zmaz kompletne disk killdisk-om z UBCD a potom nebudes muset mackat klavesu a skus to tak.
P.S> ak mas v PC aj dalsie disky/citacky kariet/janeviemjake dalsie disky tak to vsetko odpoj.

taky jsem to videl poprve ale asi to mozny je kdyz se mi to stane, v horsim pripade tam skoci cerna obrazovka a na ni rady cisel proste nesmysl. a kdyz nezmacknu klavesu tak to normalne nabootuje z hadru i kdyz jsem v biosu dal primarni CD-ROM a ostatni jsem nezadaval zadny.Nic tam pripojeny neni a vubec to nechapu.

Odpoj HDD a skus bootnut to CD (bez HDD). Potom nebudes muset mackat nic. Ked nenabootuje z CD ani k uvodnemu Vitajte, tak je bud problem v mechanike (alebo jej kabli), alebo v tom tvojom CD (skusit INE), alebo v zakl.doske (prip. nejaky pretakt v BIOSe apod ...alebo blbo nastavene napatie a casovanie RAM, apod)

to nenabootuje vubec to jsem uz odzkousel, mechanika je ready, cd taky tak nevim jestli deska nebo neco delam spatne. u tehle desky me prekvapilo ze kdyz tam skoci obrazovka kde se dostavam do biosu (mackam DEL) tak tam je nabidek vic ne jen ta na ten bios jak to tam byva na liste dole DEL=Bios. Tady je TAB=Show post screen, F9=recovery, F12=Boot menu. tohle sem u zadny desky jeste nevidel vzdycky jen Bios tak sem myslel jestli se neco nenastavuje jeste jinde...

Tak to si este videl hodne malo dosiek.
Ked to ma recovery, tak urob oficialne recovery, nechapem naco sa drbes s kradnutym CD.

P.S. a tiez nechapem odkial beres istotu ze mechanika je OK.
P.S.2. a nezaujima ma "to nenabootuje vobec", ale CO TO VYPISE apod.
P.S.3. a daj to niekomu kto je schopny skontrolovat vsetky BIOS nastavenia, alebo aspon nacitaj defaults.

ale nezmackl jsem del abych vlezl do nastaveni biosu ok?
tam kde mi to nabizi ze DEL=Bios je i to ze F9=recovery
a kdyz misto DEL dam F9 tak to zacne bootovat z cd ale napise v prekladu vlozte cd k zakladni desce a ne Win
takze vim ze mechanika funguje kdyz mi to pak z toho cd zacne bootovat

Zmacknes F9 a napis sem PRESNE co to vypise. Nenapise to vlozte CD k desce ale napise to nieco ine (napise to bud vlozte RECOVERY CD, alebo mas na vyber aj recovery zo zalohy na HDD, ked mas v PC pripojeny HDD samozrejme, a ak to vyrobca PC tak urobil).

P.S. CD mechanika pravdepodobne neni OK (z toho co si sem doteraz napisal tipujem ze je naprd kabel k mechanike, alebo mechanika, alebo to vypalene CD). To ze sa mechanika roztoci este neznamena ze je OK.

nee napise to ze to chce cd k zakladni desce. nemusis me tady urazet vim co je to bios, vim ze cd je v pohode a vim co to pise proste je chyba nekde v pocitaci ale ja nevim kde kdyz mi jinak funguje (win jsou nainstalovany ale potrebujou preinstalovat)a tohle se mi pri reinstalu jeste nikdy nestalo tak proste nevim co dal.

Chytnem sa len toho co tu napises. Kedze nepises nic presne (ani typ dosky ani presne hlasky) tak mozem len vseobecne hadat (konkretna funkcionalita zavisi od vyrobcu a typu dosky a PC), a povedat ti ze skus to lebo MOZE tam byt obnova Win (a aj by tam bola keby si si urobil predtym backup) - to mozem vediet az potom jak si sem konecne po 100 prispevkoch napisal ze tam ponukal BACKUP. Je to silne zavisle od typu dosky (alebo znackoveho PC) ze jaku funkcionalitu tam ponuka. Ked nemas ziadnu zalohu Win ani recovery CD tak mas smolu a musis si nainstalit Win nanovo z normalneho instalacneho CD, az si zozenies funkcne CD, mechaniku, a kabel.

znova zmacknu F9 a opravdu to napise vlozte cd k zakladni desce a stisknete libovolnou klavesu.
vlozim cd od zakladni desky stisknu treba mezernik a najede mi stranka od zakladni desky kde to nabizi backup zrejme ovladacu to nevim protoze tam nic jinyho napsany neni

To CD neni vpohode. SKUS INE (idealne take ktore nebolo vypalene rychostou 1000 ale napr. len 8x :). Potom sa ozvi.
A skus z toho CD aj nabootovat v inom PC. A nie strkat ho vo Windows, tym zistis PRD a nie ci je OK.

Alebo najlepsie ked urobis recovery a vtedy mozno nebudes potrebovat ziadne CD.