Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avidemux padá - čím vytáhnout frame z AVI?

Protože jsem kreslířské nemehlo, tak mě napadlo natočit požadovanou krátkou sekvenci digitálním foťákem v AVI (VGA) a potom si jednotlivé frame probrat v Avidemuxu a následně z toho vytvořit animaci v GIF. Bylo by to pracné, to nevadí, leč ztroskotala jsem na samém začátku: po otevření Avidemuxu, se kterým normálně stříhám MPEG z kamery, tak po otevření videa v AVI jsem viděla pouze černou plochu Avidemuxu a následně jeho pád do pryč. Opakovaně. Totéž na druhém PC, takže náhodu vylučuji.
Čím mi prosím poradíte rozporcovat video v AVI na jednotlivé frame? Na event. ztrátě kvality absolutně nezáleží, ale program, který toto umí, z nevysvětlitelných důvodů vybouchnul...
Díky předem!

Patrně je to video nestandardní.

Virtual dub: Soubor/ uložit sekvenci obrázků
----
Avidemux:
- nainstalovat AviSynth
- v adresáři s Avidemuxem prokliknout avsproxy_gui
- Záložka DShowSource načíst video a dát Create proxy (zaškrtnout automatický start Avidemux)
-Avidemux (značka A na začátek, B na konec) Soubor/uložit/výběr jako jpg