Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmizely ikony na ploše

Dobrý den,
zmizely mi ikony na ploše a když jsem se je snažila ninstalovat zpět, System Windows napsal, že nemůže vytvořit zástupce a že mám zkontrolovat, zda nemám plný disk. Což není. Zkoušela jsem i přes správce úloh ukončit a následně opět zapnout explorer, ale to nijak nepomohlo.
Budu velice vděčná za jakoukoli radu. Díky moc.
Změna kategorie, původně: Ostatní (karel)

potřebuješ normálního správce souborů, který umí zobrazit skutečný obsah adresářů.
ehm - pokud používáš takzvaný průzkumník, je to neřešitelné a nemá smysl se tím zabývat.

ve správci souborů vlezeš do adresáře "plocha" svého uživatelského účtu, a ve druhém okně si dáš pro porovnání zobrazit ikony povinně zobrazené všem uživatelům - all users. a hned vidíš na čem jsi, případně zkontroluješ jaká máš k těm zástupcům (ikonám) práva.

pokud něco po restartu nesedí, začneš kontrolovat běžící procesy v paměti - hledáš viry a spyware.
projdeš si nastavení plochy: vypneš nesmysl zvaný čištění plochy po 60 dnech.
zkontroluješ automaticky spouštěné programy po startu: zakážeš všechny tunící, čistící a optimalizující t.j. placebo programy; ty je nejlepší odinstalovat.