Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě herního notebooku do 30 tis. Kč

Dobrý den,
chtěl bych si koupit herní notebook a v tuto chvíli si vybírám mezi 2 od MSI. Myslím, že MSI mají celkem slušné NB za dobrou cenu.
msi-gx740-071xcz-d165017.htm
msi-gt740-053xcz-d156164.htm

Problém je v tom, že se moc nevyznám v nynějších procesorech. Zajímalo by mě, který z těchto NB by byl lepší na hry.
Nevím přesně jak je to s tím turboboost. Píšou tam u toho druhého 1,6 GHz 4 jádro a s turboboost 2,8 GHz - pro jedno jádro!? není to divné?
Pak tam jsou rozdílné grafické karty s 1GB vlastní paměti, máte nějaké zkušenosti s jejich kvalitami či doporučením?

Prosím o Vaše názory, popřípadě jaký jiný byste navrhovali vy.

no :) jeden lepší nb než druhej :p jeden ma 2 jadro s dobrou grafikou a druhej zase 4 jadro se špatnou grafikou pokud chces vybrat mezi temahle dvouma ja bych bral msi-gx740-071xcz-d165017.htm
a jinak bych si koupil
http://www.asus.as/asus-g51jx-sz166v-156-720qm-6g- 500g7-dvdrw-gts360m-wifi-bt-w7hp.html
nebo
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=7580 2
ten asus je lepší ale zase ten lenovo je kvalita
(ja osobně si ted 12.6 budu kupovat ten Asus tak kdybys chtěl vědet jak šlape tak mi napiš na e-mail umaxer@email.cz)

..jenže tebou navrhované notebooky mají úplně stejně (nebo ještě více) katastrofální grafiky jako byla ta GTS250M (GTS360M je přejmenovaná GT240)

edit: na běžné notebookové (s/h)raní bude 2-jádro stačit, důležitější je grafika.

Takový notebok vydrží v chodu typicky tak tři roky. Čili taková sranda stojí 10táců za rok. Pokud na to máš tak si tu hračku kup.
Jo zapomněl sem (ale už to tu bylo) MSI = šhit. Osobně bych se podíval po dellu a doplatil si záruku na tři roky.

Ale ide o PRAVDEPODOBNOST poruchy :) A aj o spravanie sa znackoveho servisu v pripade poruchy. Slusne vyrobky zvycajne vydrzia kludne aj 5rokov aj vyse.
Problem u teba mohol byt aj so zaobchadzanim alebo neopatrnym transportom alebo bleskom alebo problemami v 230V vedeni alebo milion inych moznosti, nemusi to byt problem vyrobku (ale moze)...

Přesně tak, já mám svoji malou Toshibku Satellite a podařilo se mi spálit grafickou kartu. Bohužel už jsem ho měl třetím rokem a nebyl tedy v záruce. Žádné prodloužení záruky jsem si nikdy nedoplácel. Donesl jsem ho do servisu a doma nervózně čekal jak to dopadne. Druhý den mi zavolali, že grafickou kartu zdarma vymění. :-)

Toshiba Satellite A100 - 906, oprava asi před rokem a půl. Doba čekání byla přes týden, přesně si to nepamatuju. Reklamace grafiky byla po druhé. První návštěva nebyla moc příjemná, protože jsem se trochu pohádal s paní, která mi ho přebírala a řekl jsem, že si na ni budu stěžovat. Po druhé asi o rok později jsem jim volal se stejným problémem. Zeptali se na výrobní číslo a pak mi řekli ať ho přinesu. Po týdnu hotovo na dokladu bylo něco o tom, že byl plný prachu (vysávám ho) a že vytekla vodivá pasta mezi čipem a chladičem a došlo k nevratnému poškození grafické karty. Stejný problém byl i při první reklamaci. Možná je to nějaká výrobní chyba, a proto ta ochota :-)

Uvedu na pravou míru, blbě jsem se vyjádřil. Desku jsem měnil na mém herním počítači a zdroj na sousedově. Chtěl jsem tím jen říct, že všichni výrobci dělají věci na výdrž dvou let.Notebook mam Acer a u toho mi před koncem záruky vyměnili káblík k displeji a klávesnici zkontrolovali a jsem smířen s tím, že co bude nad dva roky je moje plus.