Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporucite novejsi zakladni desku s LPT pro pouziti hw klice?

Ahoj,
odesla nam zakladni deska na starsim pc (Athlon 64 X2 4000+ na MSI K9N_NeoF, Windows XP). Protoze stale pouzivame (jiz trochu archaicky) LPT hw klic na software, hledam alternativu, jak pc modernizovat, ale zachovat funkcnost LPT hw klice.

Zkouseli jsme to resit PCI kartou s LPT konektorem (KOUWELL 220N-1) na sestave Phenom II X4 945 na ASUS M4A79XTD Windows 7, ale toto reseni se nepodarilo zprovoznit (aplikace nedetekuje LPT klic).

Pokud byste poradili nejake jine reseni/postup, byl bych povdecen.

Dekuju,
M.

Né, to je reakce k té mé první desce - ta deska na odkazu, který jsem dal ve své první odpovědi, totiž má LPT, ale potřebuješ k němu ještě "header" (kablík).
To tebou nalezená má konektor přímo vyvedený ven, na zadní stěnu PC - tam už nic nepotřebuješ. ;-)

To je držák:-D Do kanclu dobrý, přemýšlím že to nadělím mátině jako upgrade socket A.
Děláme na té desce (M61PME toto je nástupce) ty nejlevnější krámy už rok.

to už jsou fakt lepší desky s AMD770.. pár jsem jich kvůli přítomnému Parportu nasadil.

BTW, teď mám v parádě svůj nový router s novým Atomem, taky má vyvedený header na paralelní port a dokonce i 2x sériové rozhraní (a jako bonus pak miniPCIe port a port na dot-matrix LCD).

[http://www.eshopstar.com/intel-johnstown-blkd945gs   ejt-atom-n270-mitx/imagegen.php?name=i54-200709962   084/D945GSEJT-lg.jpg&sizex=-1&sizey=-1]

edit: po dvou hodinách kompilace gentoo balíčků (poctivě přiznávám, že částečně offloadovaných přes distcc na mé C2Q čtyřjátro):

CML linux-2.6.32-gentoo-r7 # sensors
coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Core 0:      +42 C  (high =   +90 C)

coretemp-isa-0001
Adapter: ISA adapter
Core 1:      +42 C  (high =   +90 C)