Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde sehnat ovladač na síťový adaptér Ethernet

Ahoj,

mám docela velký problém. Na svém notebooku Fujitsu-Siemens Esprimo Mobile V 6535 jsem si nainstalovala W Vista Bussiness. Z přiloženého CD k notebooku jsem dále nainstalovala ovladače k hardwaru. Bohužel ovladač na Ethernet adaptér nebyl na Cd ani počítačem ani mnou nalezen! Adaptér je bez ovladače, tudíž pc není schopen vyhledat internetové sítě v dosahu -- na notebooku mi nejde internet.

Prosím, pomůžete mi někdo ???

Oficiální stránky společnosti F.-S. jsem procházela na stolním pc a uvedené doporučené ovladače pro svůj notebook jsem si pomocí flash disku doinstalovala na notebook. Pokrok žádný !

el
Změna předmětu, původně: Kde sehnat ovladač na síťový adaptér Ethernet ??? (rh)

Nepis boldom, to len tak na uvod.
Trosku si protirecis, na jednej strane hovoris o ethernetovom ovladaci, cize o sietovke na kable, na druhej strane spominas vyhladanie dostupnych sieti. Takze ide o wifi ci ethernet?
Tipujem, ze ide o o wifi. Do tychto nb sa montovali dva typy. WN6301L miniCard WLAN IEEE802.11 b/g a Atheros miniCard WLAN IEEE802.11, takze si si isty, ze si instaloval ten spravny?

Kolegové chtěj říct, že tvůj notebook má ty síťovky dvě. K internetu je možno připojit se přez obě.

a/ síťovka číslo jedna, drátová, aby to šlo musíš být připojená fyzicky ethernetovým kabelem.
b/ číslo dvě -> wifi síťovka, ovládá se nějakou aplikací kde si vybíráš ke které dostupné síťi se připojíš, zadáváš tam pak nějaký hesla atd. (a když je to pak nastavený, připojí se to automaticky).

Ideálně bych začal nahlédnutím do správce zařízení, zařízení bez ovladačů tam budou s otazníčkem nebo vykřičníčkem vyznačená. pak budem vědět co nám chybí a doinstalujem tomu ovladač. Až budem mít ovladač nastavíme připojování na síť.

Správce zařízení: pravym myšem na tento počítač->spravovat->správce zařízení ...

Proběhl jsem webem FS a dospěl k názoru, že síťová karta ve tvém ntb se jmenuje Realtek RTL8101E/RTL8111C a ovladač by měl být tady:

http://support.ts.fujitsu.com/Download/ShowDescrip tion.asp?SoftwareGUID=6DBD0DD0-BAE8-415A-B3CC-BE08 03230113&OSID=DD13C337-8EFF-4CFB-A589-72971D7BCBCE &Status=True&Component=Realtek%20-%20RTL8101E

Pokud jsi připojená kabelem který do internetu spolehlivě vede, po instalaci ovladače a restartu by to mělo fungovat.
Skus ten ovladač a uvidíme.