Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapnutí Turbo Boost

Ahoj chtěl bych se zeptat jak se zapíná turbo boost jestli se zapne automaticky aniž bych něco dělal nebo ho musím zapnout sám a pokud ano tak jak? dík

Je to automaticke (CPU si zvysi freq. sam vtedy ked aplikacia vytazi napriklad len jedno jadro a ostatne jadra su uspane, napr. ak aplikacia nevie pouzit viac jadier. Vtedy si CPU moze zvysit frekvenciu, bez presiahnutia limitov napr. celkoveho odberu alebo celkoveho stratoveho vykonu CPU).

Mozes skontrolovat v BIOSe ci na to nemas na tvojej doske extra nastavenie, malo by to byt ale myslim povolene. Monitorovat turbo boost sa da napr. pomocou Windows gadgetu od intelu http://downloadcenter.intel.com/detail_desc.aspx?a gr=y&dwnldid=18353&lang=deu
Neskusal som, bez zaruky. Je to ale len pre vista a win7, ten monitor.

copak to nejde ovládat ručně ? ajak poznám že je zapnuté. mě teda připadá že se mi nezapíná, mám herní čtyřjádrový notebook HP pavilion dv7 6b80ec s i7, ale přesto assassins Revelations nerozjede, na internetu přitom jiní majitelé tohoto notebooku píšou že jim to rozjede. Proč se mi Turbo nezapíná ?

Turboboost nema s rozjetim hry nic spolocne. Mas ho zapnuty, nemusis nic kontrolovat. Ked sa ti nerozjede nejaka hra tak ries preco sa ti neorzjede hra a neries ziaden turboboost.
Trebars napr. nemas nainstalene ovladace alebo mas 30virov alebo virtualnych mechanik a hre sa to nepaci.

môžná máš problém nie v procesore ale v grafike ( predpokladám že maš nejaký silnejší grafický procesor a ešte jednu slabšiu integrovanú grafiku - ktorá je aj tak slušná na väčšinu her) Potom si skus na danú hru predvoliť spúštanie s grafickým procesorom napr Nvidia a nie integrovaná. Ked máš i7 určite nebudeš mať problém zo slabým procesorom, na slabšej i5 musíš rozjet aj AC: Black flag