Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr HDD

Dobrý den,hledám nový disk na systém.Na trhu je jich celá řada takže nevím jaký si vybrat.SSD disk by se mi líbil a je pro mě hrozně drahý takže si budu muset vystačit s obyčejným HDD.Vybral jsem si zatím tento:http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6280 1 ale chci slyšet vaše názory.Disk od Seagate tam už mám a jsem s nim vcelku spokojený akorát je pomalý a malý už jednoduše nestačí.
Moje sestava:
proces.:AMD athlon x2 5400+
Grafika:Ati EAH4890
Zákl.d:Asus M2V-MX se
Disk:Seagat Barracuda 7200.10 250820 http://www.pc-kvalitne.cz/index.php?opType=opShowD et&zn=242611130
Zdroj:Seasonic S12 2 bronze 520w
Myslíte že bych poznal nějaký rozdíl v rychlosti?Podle testu ve Windows 7 je to největší brzda v pc.Děkuji za vaše typy
Maximální cena by měla být do 1 800kč a velikost disku do 750Gb ale 500gb by stačilo úplně bohatě.Jde mi hlavně o rychlost

blue jsou běžné spotřební disky. když chce o nějakou desetinu větší výkon, aby byl poznat rozdíl proti současnému disku, tak jedině řada black.

tazatel: jinak největší brzdou bývá uživatel a jím nainstalovaný rezidentní odpad. v případě domácí samoadminské instalace to může být i chybějící ovladač chipsetu na mainboardu. operační systém a rychlost disku jsou až na 3-4.místě.

třeba ten samsung dole má horší náhodný přístup než wd blue, což bude u systémového disku docela podstatné.

Ked chces rychly disk tak WD black alebo ak mas peniaze tak raptor :)
Od seagate by som si nekupil ani sparatko. Aspon nasledujucich 5rokov ked sa zas bude dat povedat ze ok uz asi prepustili toho debiloprogramatora co dosral firmware celej serie.

Nechápu to samo hoňku za rádoby super výkonem 3,5" přímotopů. Jsou to velký cihly, topí to jak prase a žere to jak somálec na dovolený s all-inclusive.

Člověk někdy potřebuje víc času, aby zjistil a v čase prověřil, že třeba wd5000bevt je velice povedený 2,5" HDD, který předčí i nějaké 7200 ot. Podívej se do různých srovnávacích testů a vyber si sám. Ale každému co jeho jest ... :-D

No tak pro notebook asi dobrý ale do stolního PC podle mne úplně zbytečný a hlavně ten výkon asi nebude zrovna dosahovat WD blacku s tou velikostí mě to teda netrápí a že to topí mi je taky v celku jedno bedna je slušně odvětraná.S koupí disku asi ještě chvíly počkám musím si první koupit novou desku protože by s tou co mám byly akorát problémy má tam jen jeden SATA 2 a jeden SATA 1 takže bych tam musel opět nechat jen jeden ten nový a ten starý by tam už nemohl být takže všechny soubory v prdeli

OMG jak mozes napisat 2,5" ked chce vykonny disk !!! 2.5" maju pristupovu dobu znacne (o 50%, ptz 12ms vs 8ms) vyssiu jak 3,5". Ma neser, mam v PC 2,5" WD kvoli tichu, ale na vykone je to znacne poznat (negativne). U vsetkych 2,5".

P.S. a 3,5" WD sa nijak neprehrievaju. Dnes sa nerobia disky jak seagate zpred 10 rokov na ktorom sa vtedy fakt dali smazit vajcia.

Tak ale ani necakaj ze teraz ti PC od rychlosti vyleti cez strechu. Mas tam 250GB disk co je uz relativne moderny, odvtedy sa toho moc nezmenilo (co by sa odvtedy malo zmenit). Novy 750GB black moze byt o nieco rychlejsi ptz viac dat na stejnej ploche. Hlavne u sekvencneho citania sa to prejavi. Vykon u random read je mechanicka zalezotist (pohyb hlavy) s tym sa neda fyzikalne robit nic. Random read vie zlepsit jedine SSD.

No já nečekám vysokou rychlost ale rychlejší než tenhle by mohl tedy být SSD disk vím že by byl dobrý ale ty ceny už jsou na mě moc vysoké tolik nemám myslím že ten WD bude bohatě stačit.Stejně potřebuji další disk protože už shází místo ono tich 250gb na tuhle dobu je strašně málo,ale jak už jsem tu psal první to musím vyřešit s deskou.

jojo, disk je nejpomalejší = nejvíc zdržující částí počítače, proto je každé jeho zrychlení poznat. (proto nebrat řadu blue, která je jen normální řadou)

z toho důvodu jsem pro, ať si tazatel koupí wd black hdd - což dává smysl, než novou základní desku do které bude cpát současný procesor a paměti - to je update k ničemu.

protože se už disk nabízí i v nevyužitelné verzi sata3, je taková verze příslibem i pro zásadní přestavbu v budoucnu, dnes zaujme snad jen větší cache.
na druhé straně slibů o bezproblémových kompatibilitách je vždy zadarmo hromada, a právě ve spojení s některými shitsety bych byl opatrný (u sis boardu bych neváhal ani vteřinu) - a volil radši prověřený sata2. pokud je tazatel adrenalinový typ, může to se svou deskou a se sata3 diskem risknout.

Tak adrenalinový typ zrovna nejsem, takže budu volit SATA 2 ale i tak se bojím, že ho ta deska nepřijme, protože je hrozná. Kdybych koupil novou desku už jsem stejně přemýšlel o koupi tu co ám to už je babička a když jsem na ní dal tu novou Grafic. kartu tak mi přijde, jako kdyby pomalu šla do háje. První problém sní je že mi vypadávají USB myslel jsem jestli to nebude zdrojem jestli nedává málo proudu no nebylo by se čemu divit měl jsem totiž LC Power 600w takže jsem ho nahradil Seasonicem S12 520w ale problém zůstal přeinstaloval jsem Windows pořád stejné takže problém je v ní.Když koupím tuto desku:http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6583 9 tak nemusím měnit CPU možná paměti ale měli by tam jít takže jen vyměním desku a co jsem se díval na stránky výrobce tam tato deska má slušnou komptabilitu s novými proces. dokonce by na ni mělo jet nový 6-jádro.Takže jí asi koupím a budu mít jistotu s koupí nového disku budu vědět že když ho tam dám tak že půjde a nebude muset být někde v šuplíku schovaný

Nevíte jiný důvod proč mi vypdávají sami od sebe USB já např. zapojim myš na USB do zadního portu po např hodina přestane svítit a jít tak jí přehodim do jiného to se opakuji přehodim ji teda do předu znova vypadne potom už nikam nejde dát nenačte se a tak musim restartovat PC myší to není mam jí u notebooku a jede bez problému už jakou dobu

nejsou zdeformované kontakty usb konektoru? nebyla tam dlouhodobě používaná nějaká těžší flashka - třeba gumák či victorinox?

nedošlo někdy ke zkratu na usb? uvažuju jestli se nemohl přetížit snímací odpor proudového omezení, pokud ochrana správně nezafungovala - dnes by polospálený odpor mohl mít zvýšenou a nestálou hodnotu, a podle toho by docházelo k takovým výpadkům. kolegovi se stalo něco podobného, usb myš mu fungovala, ale flashky pouze staré typy s nízkou kapacitou a s nižším odběrem.

věřím že je to otravné. myš a klávesnici můžu nahradit ps/2 verzí, ale flashku ne - a výměna boardu je řešením. chipset AMD790X je fajn, slušné parametry desky.

No flashka tam určitě nebyla tu dávám jen dopředu a ne do zadu takže kdyby to bylo nějak poškozené tak ve předu.Ke zkratu tak to doopravdy nevím ni takového si nepamatuju doopravdy nevim.Klavesnici jsem už jsem měl na PS/2 a myš jsem si koupil protože se to už nedalo sníst to pořád měnit a potom zase restartovat na tom se nedalo ani nic dělat.USB mi berou všechno myš novou nebo starou flashku všechno akorát jen nachvíli pak to vypadne

1. nainstaluj ovaldace zakl.dosky z webu vyrobcu dosky
2. skontroluj v spravcovi zariadeni u USB ze vo vlastnostiach neni zaskrtnute aby to setrilo energiu
3. odvirit (alebo ako test skusit live linux napr. knoppix)
4. BIOS skontrolovat ci neni nejaky pretakt alebo co, prip. dat na defaults
Ked nepomozu body 1.-4. tak asi kupit novu dosku.

Takže: 1.Mám nainstalované
2.To jsem zkontroloval a deaktivoval jsem to
3.To jsem ještě nezkoušel osobně si myslím že to nebude Windowsem to zkusím později
4.Do BIOS-u jsem se díval a vše je v základu žádné přetaktování nic a zdroj dává napětí v normách
Po těchto 4 bodech jsem zkusil strčit do USB myš zatím jde bez problému žádný výpadek tak uvidíme třeba to bude tou úsporou jenže to už jsem udělal i když jsem měl XP a potom to stejně nešlo nevím jestli to pomůže když jsem to udělal v 7.Děkuji za radu uvidíme časem jestli to nebude vypadávat dneska to budu testovat.

Seagate som mal ako obľúbenú značku, ale pred rokom a pol mali pri nových diskoch 40 % reklamácii a zrušili 5 ročnú záruku spätne na všetky disky kúpené od určitého dátumu. Článok o tom hľadať nebudem, nechce sa mi.

Takže v krátkosti. Týmto ťahom si spravili veľmi dobré meno a v mojich očiach padli veľmi hlboko. Ak chceš dobrú značku, tak hocičo, len nie Seagate.

Edit:
Jeden z článkov z tej doby:
article.php