Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem objem webovych stranek

Ahoj
Je normalni, ze prumerna webova stranka ukousne z ram spoustu (v prumeru 20)MB?
Mam stary NB s 256MB ram. Nastartovany samotny system WinXP vyuzije 96MB. a kdyz otevru v Opere/Avantu sedm/osm zalozek, tak je pamet v cudu a book je strasne zasekany.
Nebo mam hledat jiny prohlizec?
... bezna stranka preci 20MB nema?!

Linuxu bych se nebranil, nekolik distribuci jsem uz zkousel
Xubuntu - funkcni,ale moc narocny. Pomala odezva na vse.
Puppy - Bez zvuku a jakychkoli sitovych pripojeni
Mint - bez wifi.

Lubuntu neznam, muzu vyzkouset, Kazdopadne s pouzitim Linuxu ztracim jednu z nejvetsich prednosti tohoto booku a to dotykovy displej. V zadnem distru jsem ho nedokazal rozchodit.

... to uz se nam diskuse ale ponekud staci :)

Nepočítáš s:
- stránka se musí zpracovat (nechceš se dívat na html tagy, ne?)
- stránka může obsahovat skripty, někdy hodně složité, musí se zpracovat
- browser (alespoň můj) obsahuje "antifreeze" funkce - takže tvrzení "co tab to nový browser" je svým způsobem pravda. Browsery obsahují blokovače a chrániče - Třeba Maxthon Sandbox vytvoří virtuální prostředí a stránku zpracuje v něm - hádej kde je virtuál.:-)- všechny tyto funkce budou chtít ukládat do RAM. Pokud budeš courat po tomhle fóru dostatečně dlouho, věř tomu, že průměrně inteligentní browser si třeba logo (logo.gif) bude chtít načíst v RAM.

Zkusil bych, jak psal iv, starší (ozkoušenou) verzi libovolného browseru - sic můžeš narazit nato, že browser bude mít problémy něco zobrazit. Maxthon1 má, jak všechny Maxthony na minimalizaci do tray uvolnění z RAM.

Chválím ti XP na 96MB RAM - je to cca výchozí hodnota čerstvých XP bez balastu - systém bych netunil - koni na kterém jezdíš, dáš přece jen nažrat a neomezuješ ho.