Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router: WAN IPv6, LAN IPv4

Pročítám článek na Živě: http://www.zive.cz/clanky/jak-se-cesko-pripravuje- na-novou-generaci-internetu-s-ipv6/sc-3-a-152621/d efault.aspx o přechodu na IPv6.

Dočetl jsem se, že pod IPv6 nefunguje NAT. Jenže jak potom jednoduše oddělit (zneviditelnit) domácí síť od internetu? Nemám zájem, aby provider nějak viděl/věděl i o všech mých domácích IP zařízeních, o přenosech dat mezi nima.

Proto by mi asi vyhovovalo přidělení jedné IPv6 adresy providerem a co si s ní doma udělám (v IPv4 síti), bude moje věc. Existuje router, který tohle dokáže? Či existuje jiné elegantní (a jednoduché) řešení?

Sítím nerozumím, třeba někdo dá jednoduché vysvětlení. Díky.

Stale tu, ale preberate len varaintu prechodu celej lan siete na na ipv6, co nie je jedine riesenie.
Samozrejme po nastupe ipv6 bude simultanne fungovat aj ipv4. Nastup ipv6 sa ohlasuje apokalypticky uz snad 10 rokov a stale sa nic nedeje. Takye tvrdit dnes, ze rok 2011 bude ten pravy je viac ako odvazne.
Podstatne je, ze routre budu este veeeelmi dlho podporovat aj ipv4 protokol, cize situacia sa zmeni max tak, ze router dostane verejnu ipv6 adresu na wan roghrani z zvysok siete bude veselo fungovat na privatnej ipv4, pretoze NAT je mozny.
Cize ziadne bububu sa nekona.

Ja osobne tlacim na providera aby, svoj IPv6 rozsah mel propojeny do sveta, abych ho mohl konecne nasadit ve sve siti. Zadny NAT, jen IPv6.