Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chladenie PC

Mate niekto skusenosti s chladenim PC? Je mozne aby ked stupne teplota v izbe o 3-4stupne zacal sa viac prehrievat PC vnutri? Doteraz som mal otacky ventilatora na CPU tych 4000-4200. Z boku na chladic ventilatora fuka jeden velky zozadu je dalsi, ktory vyfukuje vzduch a nad nim je zdroj a ten tiezvyfukuje vzduch. Prisli teple dni nad 25stupnov a odrazu hoci PC. Pozriem a otacky ventilatora CPU su niekde na hranici 4500-4800... Uvaril som jednu graficku a v servise mi chlapik hovoril, ze ked budem hrat hry nech dam dole bocny panel. Ked ho dam dole otacky pekne klesnu a ked aj druhy znova... Chcel by som sa opytat je este nejaka moznost ako zlepsit chladenie? Oplati sa mi vyrezat na hornom panely otvor a pichnut tam chladic, ktory bude odvadzat teply vzduch? Alebo to nema nejaky velky vyznam riesit? Mne to aj trosku vadi, ze tak huci PC... Dakujem

Které prase montovalo ten zadní větrák? To se tam dal proto, aby se ušetřilo pár korun za normální rozměr, který by pasoval do předvrtaných děr? Vyřezal bych ty včelí plástve, dal tam normální větrák, ten boční vyhodil a díru zaslepil. Koupí kvalitního chladiče na CPU (třeba něco od Cooler Master) se potom nic nezkazí.

protože ti ten bočnicový větrák dělá svým proudem vzduchu clonu. Toto umístění ventilátoru je vhodné pro windtunnel na CPU, ale pokud jen takto fukuje desku, tak se musí ta pasivní grafika doslova "vařit ve vlastní šťávě". Správné umístění tlačného (do bedny foukajícího) ventilátoru je zepředu dole (před košem na disky)