Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kde koupit nový MT, popř. jaký?

zdravím, vybírám po nějaké době nový mobil.. mam pár podmínek..
wifi
qwerty klávesnice nebo "dotykáč"
GPS navigaci (neni podmínkou ale chtěl bych jí)
na foťáku nezáleží, mam digi.. :-)
cena max. 5000 - 6000,-.. čim méně, tim lépe..
zatim se mi zalíbila NOKIA 5530 a NOKIA 5800
ten eshop, na který odkazuji je na heuréce hodnocen dobře ale přesto bych raději někym ověřený :-)
co sem projížděl příspěvky zde na poradně tak jste doporučovali N 5800 ale nikdo se nebavil o eshopu, nebo sem si toho nevšiml :-)

díky za odpovědi a tipy :-)

Tak do toho bych nešel - stačí si přečíst jejich Nákupní řád.

Námi nabízené výrobky jsou prodávány v tzv. „zvláštním režimu“ podle ust. § 90 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů. Pro spotřebitele to znamená, že nemá nárok na odpočet daně z přidané hodnoty, jelikož kupuje použité zboží, což je hmotný movitý majetek, který je vhodný k dalšímu použití v nezměněném stavu nebo po opravě.

Námi prodávané výrobky jsou prodávány v tzv. „zvláštním režimu“, tudíž u nich nepřichází v úvahu odpovědnost za vady, které se vyskytnou dodatečně po převzetí věci. Jestliže však vada existovala již v době převzetí věci a vyšla najevo až dodatečně, tak má kupující právo uplatnit u prodávajícího odpovědnost za vady, a to v záruční době (§ 626 ObčZák).

Právo z odpovědnosti za vady (reklamaci) je nezbytné uplatnit bez zbytečného odkladu, jakmile se vada objevila, a to u prodávajícího, u kterého byla věc koupena (§ 625 ObčZák).

atd. Takže šedivky a ještě navíc pochybné kvality.

mám od drahého operátora nastaveno:
- středová klávesa menu = vytáčí tmobilí wap.
- klávesa 1 = volání na hlasovou schánku, nelze změnit na jinou rychlou volbu. je mi k ničemu, protože používám rozumnější oznámení zmeškaných hovorů.

t.j. myslím tyto napevno nežádoucí předvolby na konkrétního operátora.

Nové? Může to být krám po opravě s přehraným firmwarem a novým krytem.
Jak výše postnul Kurt, tak to tady dám ještě jednou:

Námi nabízené výrobky jsou prodávány v tzv. „zvláštním režimu“ podle ust. § 90 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů. Pro spotřebitele to znamená, že nemá nárok na odpočet daně z přidané hodnoty, jelikož kupuje použité zboží, což je hmotný movitý majetek, který je vhodný k dalšímu použití v nezměněném stavu nebo po opravě.

Takže to může být nový, ale i nemusí. Jeden bývalý kolega měl s mobilkama velmi složitou reklamaci, až když jim hrozil ČOIkou, nebo něčím podobným, tak byli ochotni k dohodě.

Mohu doporučit mobilkuryr.cz
Kupoval jsem tam svůj poslední telefon (N5800) a mám s nimi velmi dobré zkušenosti. Ceny některých mobilů jsou nižší protože jsou to "šedivky" každopádně jsou to telefony určené pro Evropský trh a mají samozřejmě přeflashovaný FirmWare na českou verzi a vztahuje se na ně klasická záruka 2 roky.