Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nainstalovat 2x OS ?

Ahoj mam notebook ve kterém je naistalován win7 ale jelikož hraju hry a nefungujou mi tam cfg a podobně potřeboval bych naistalovat 2x system mam cd xp instalace original ale kdyz vlozim do mechaniky nepusti a rekne spatna verze ... nebo neco podobneho proto bych potreboval podrobny navod jak naistalovat OS system abych mel oba jak Win7 tak WinXP a ktomu aby se mi neporusil zadny pevny disk nebo neco s internetem diky za odpoved

Podla urovne otazky neodporucam ziadnu samoinstalaciu, ale zver to do ruk profesionalom.
Vseobecne, pripravis si vo win7 oddiel pre xp.
V biose nastavis poradie bootovanie, aby slo cd ako prve.
Nabootujes z cd, zacnes instalaciu do pripraveneho oddielu.
Po uspesnej instalacii musis opat rozbehat Win7, pretoze XP znicilo bootloader. Idealne je na to pouzit EasyBCD, ktory opravi bootloader a pridas tam aj druhy system.