Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pripojeni tiskarna pres wifi

ahoj, pred par dny jsem poridil tiskarnu canon pixma mp640 a bohuzel se mi nedari jeji propojeni pres router na laptop, spojeni tiskarna - router je bez problemu, ale pripojeni z laptopu pres router k tiskarne nefunguje, pravdepodobna pricina je aktivovana funkce ´´oddeleni klientu´´ (privacy separator),kterou se mi v routeru ani po trech dnech nepodarilo najit, predem diky za vsechny rady.

V navode k tomu routeru nevidim nastavenie o oddelovani, predpokladam ze oddelovat nevie, mozno mas tam nieco vo firewalle nastavene, alebo nejaky iny problem (mas povolene DHCP na LAN? Ked na LAN pripojis ine PC jaku dostane IP a masku siete? Si schopny sa spojit s tym inym PC pomocou IP?) Prip mozno ma win/ovladac tlaciarne problem najst tu tlaciaren na inom segmente siete. Co presne robis vo Win?

diky za dobre minenou snahu, ale moc moudrej z toho nejsem (chyba neni na tvy strane), jen jsem pochopil, ze chyba zrejme neni v nastaveni routru, mam k nemu jeste pripojeny pocket pc, o pripojeni pocitace s pcp jsem se jeste nepokousel, kdyz si we win otevru prehled site(snad to pisu spravne, mam windows v nemcine),tak se mi zobrazi, ze tiskarna je zapojena v siti, ale kdyz kliknu na funkci najit tiskarnu v siti, vyskoci po chvili hledani hlaseni tiskarna nenalezena.
predem diky za trpelivost.

No ked vidis tiskarnu z notebooku, tak router urcite to WiFi od LAN neoddeluje (predpokladam ze ta tlaciaren je pripojena cez LAN kabel, alebo je cez WiFi ci jak?)

Pis kludne nemecke vyrazy, a dobre je napisat jake presne mas Win a ci si do nich instaloval k tej tlaciarni nejake ovladace, a co mas v start-einstellungen-systemsteuerung - drucker, a co sa s tane ked tam kliknes na "drucker hinzufügen".

Doporučoval bych začít úplně od začátku. Je-li tiskárna správně připojena k existující bezdr. síti, musí být asociovaná a autentikovaná vůči AP, v případě, že má nastavení IP adresy z DHCP, bude vidět i přidělená adresa v logu DHCP (nebo v databázi přidělených IP adres). Toto vše najdeš v routeru, buď přímo v databázi DHCP, nebo v logu routeru (D-linky logují velmi dobře).

Pokud uvidíš přiřazenou adresu, měl bys být schopen ji opingat. Pokud neuvidíš, je něco špatně.

Obecně nikomu nedoporučuju nákup tiskáren s wifi, zatím vše co jsem potkal, byly polofunkční nedodělky.

takze ip a mac adresa tiskarny v routru samozrejme je, tiskarnu mam v pocitaci nastavenou jako hlavni tiskarnu,u symbolu tiskarny je zelena ``fajfka`` a napis ´´bereit´´, uplne jsem zapomel napsat, ze tiskarna vlastne neni komplet nainstalovana,
protoze posledni krok pri instalaci je ``ein drucker im netzwerk suchen``, nacez po chvili hledani vyskoci okno ``der drucker wurde im netzwerk nicht gefunden`` a vrati me to o krok zpatky, kdyz zkusim z pocitace poslat neco k vytisteni tak se mi otevre okno tiskarny bez jakehokoliv chyboveho hlaseni a odesle dokument k vytisteni, bohuzel do tiskarny nedorazi...

je to posledni krok pri instalaci tiskarny z instalacniho cd, najit nainstalovanou tiskarnu, kdyz si zvolim ve windowsu ``pridat tiskarnu`` a dal vyberu ``pridat bezdratovou tiskarnu`` tak po peti vterinach hledani pocitac tiskarnu najde a prida, kdyz zadam pridat tiskarnu podle ip, tak ji pocitac nenajde, pred chvili jsem volal na nemecky canon call center, ale tam jenom dokola opakovali, ze chybu mam urcite nekde v routeru...

pro MM: tiskarna netiskne
pro touchwood: rad bych udelal vsechno co mi radis, ale bohuzel navim jak, kdyz jsem v pondeli tiskarnu kupoval, nabidli mi v obchode chlapka, kterej ke me prijede a za 50€ mi tiskarnu nainstaluje a zapoji, hrde jsem odmitnul(taky davat 50 za instalaci tiskarny ktera stoji 160 mi nepripadalo normalni), ted po trech dnech se na to zacinam divat jinak:), takze momentalni stav: tiskarna je spojena s routrem, pocitac ukazuje ,ze tiskarna je pripojena v siti, kdyz zadam ``priradit bezdratovou tiskarnu``, tak ji pocitac hned najde, kdyz zadam ``prirazeni bezdratove tiskarny podle ip`` tak ji pocitac nenajde, kdyz necham bezet instalacni cd tak instaluje do bodu`` najit instalovanou tiskarnu`` a tam skonci, protoze ji nenajde, takze ted uz asi zbejva jen ten chlapek za padesat. pokud mi nekdo z vas dokaze poradit, poslu mu obratem pres paypal 50% z usetrenyho za toho chlapka.

sice vim co to znamena, ale nevim jak se to dela:), kazdopadne, kdyz si otevru v pocitaci okno ``site a internet`` a dal ``sit a centrum uloh`` (netzwerk und freigabecenter),a dal kliknu,na prehled siti (netzwerkübersicht), tak se mi ukaze okno s grafickym zobrazenim vsech pristroju pripojenych na routr, tiskarna tam je taky, spravne pojmenovana a kdyz na ni najedu kurzorem, v bubline se mi zobrazi jeji ip a mac adresa, vim ze to pisu jak tatar,ale nejsem bohuzel zadnej ajtak a pocitac s ceskym windowsem sem mel naposledy pred deseti lety

nemal nic najst, ale co vypisal?
Ked vypisal timeout tak sa nedostane na tu IP (alebo tiskarna neodpoveda na ping). Ked vypisal nejake milisekundy tak spojenie na tiskarnu cez tu IP je 100% funkcne.

P.S. este ma napada ze napis sem preistotu jaku ip a masku siete ma tvoj PC a jaku IP ma tiskarna. Udaje o PC zistis napr. vo vypise prikazu
ipconfig /all

Inac mam taky pocit ze nemas problem s WiFi ani so spojenim ale len s tlacou. Skus vliezt do nejakeho Word, dat tisk ale urcite si over ze vyberas spravnu tlaciaren tam v tom okne co vyskoci. Co presne to potom vypise? Jaku chybu? Mas v tiskarne papier? :) Dostane sa uloha do tiskovej fronty? (vznikne ikonka vpravo dole?)

Druha moznost mozno nieco blokuje firewall alebo nejaky ochranny program v tvojom PC, skus vypnut na chvilu ak mas nejaky anti-vir-janevieco program. Prip. aj firewall na chvilu.

tak to porad jeste nechodi, vypnuti firewallu a antiviru na to nemelo vliv, kdyz opinguju tiskarnu z routru, tak po dvou milisekundach prichazi odpoved, kdyz opinguju z pocitace zobrazi se pristroj nenalezen, pokud dam prikaz tisknout, tak se uloha dostane do fronty a hlasi, ze tiskarna je offline, jeji spojeni s routrem je ale naprosto v poradku, tzn. chyba je nekde v pocitaci...

no, prikazy pisu do spodniho radku po otevreni startu, je to ten radek s lupou:), kdyz jsem zadal ping 192.168.0.197 tak se mi zobrazilo okno s napisem zielhost ist nicht erreichbar, a jak uz jsem psal, pri zadani ipconfig /all mi okno s vysledkem jen prokmitne na monitoru...

Copyright (c) 2006 Microsoft Corporation. Alle Rechte vorbehalten.

C:\Users\prochy>ipconfig/all

Windows-IP-Konfiguration

Hostname . . . . . . . . . . . . : prochy-PC
Primäres DNS-Suffix . . . . . . . :
Knotentyp . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP-Routing aktiviert . . . . . . : Nein
WINS-Proxy aktiviert . . . . . . : Nein
DNS-Suffixsuchliste . . . . . . . : search.b.superkabel.de

Drahtlos-LAN-Adapter Drahtlosnetzwerkverbindung:

Verbindungsspezifisches DNS-Suffix: search.b.superkabel.de
Beschreibung. . . . . . . . . . . : Intel(R) Wireless WiFi Link 5100
Physikalische Adresse . . . . . . : 00-16-EA-63-EC-D8
DHCP aktiviert. . . . . . . . . . : Ja
Autokonfiguration aktiviert . . . : Ja
Verbindungslokale IPv6-Adresse . : fe80::bd9e:a71c:1f53:5caf%11(Bevorzugt)
IPv4-Adresse . . . . . . . . . . : 192.168.0.199(Bevorzugt)
Subnetzmaske . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease erhalten. . . . . . . . . . : Samstag, 19. Juni 2010 20:39:03
Lease läuft ab. . . . . . . . . . : Montag, 21. Juni 2010 09:11:57
Standardgateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCP-Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCPv6-IAID . . . . . . . . . . . : 268441322
DHCPv6-Client-DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-12-77-79-A6-00-A0-D1-A9-D2-D8

DNS-Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
NetBIOS über TCP/IP . . . . . . . : Aktiviert

Ethernet-Adapter LAN-Verbindung:

Medienstatus. . . . . . . . . . . : Medium getrennt
Verbindungsspezifisches DNS-Suffix: search.b.superkabel.de
Beschreibung. . . . . . . . . . . : Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethern
et Controller
Physikalische Adresse . . . . . . : 00-A0-D1-A9-D2-D8
DHCP aktiviert. . . . . . . . . . : Ja
Autokonfiguration aktiviert . . . : Ja

Tunneladapter LAN-Verbindung*:

Medienstatus. . . . . . . . . . . : Medium getrennt
Verbindungsspezifisches DNS-Suffix:
Beschreibung. . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physikalische Adresse . . . . . . : 02-00-54-55-4E-01
DHCP aktiviert. . . . . . . . . . : Nein
Autokonfiguration aktiviert . . . : Ja

Tunneladapter LAN-Verbindung* 2:

Medienstatus. . . . . . . . . . . : Medium getrennt
Verbindungsspezifisches DNS-Suffix:
Beschreibung. . . . . . . . . . . : isatap.search.b.superkabel.de
Physikalische Adresse . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP aktiviert. . . . . . . . . . : Nein
Autokonfiguration aktiviert . . . : Ja

Tunneladapter LAN-Verbindung* 6:

Medienstatus. . . . . . . . . . . : Medium getrennt
Verbindungsspezifisches DNS-Suffix:
Beschreibung. . . . . . . . . . . : isatap.{65A69804-67A6-40C7-8C82-E31B0292E
A06}
Physikalische Adresse . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP aktiviert. . . . . . . . . . : Nein
Autokonfiguration aktiviert . . . : Ja

C:\Users\prochy>
C:\Users\prochy>notepad ip.txt

C:\Users\prochy>

Wifi je spravne a musi fungovat.
Skusil by som nasledovne
1. v konfiguracii WiFi sietovky (v sprave sieti) vypnut IPv6.
2. neviem zhlavy preco tam mas tolko tunelov ale ak mas nejake VPN/hamachi/tunelblbosti programy skusil by som ich odinstalit na test.
3. antivir odinstalit, firewall skusit vypnut na chvilu
4. kedze mas pravdepodobne vistu alebo W7 tak by som poriadne pozrel tie nastavenia (zelene buttony) v sprave sieti a zaklikal uplne vsetko na zeleno. Na test (potom to nastavis normalne)
5. preistotu v spravcovi zariadeni na test zakazat LAN sietovku, nechat len WiFi

o.k., tak jsem IPv6 rausgemacht a zatim to nepomohlo, jenom nechapu jak je mozny, ze kdyz si zobrazim okynko ``netzwerk und freigabecenter`` a nad obrazkem zemekoule(Internet) kliknu na ``gesamtüberscht anzeigen`` tak mi skoci okno s grafickym zobrazenim pristroju zapojenych v siti a tiskarna tam je taky...