Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Optimalizace webu

Zdravím,
chtěl bych poprosit, mám problém s optimalizací webu, který jsem nepsal. Dostal jsem do ruky hotový web, který je extrémně pomalý. Serverem to není, mám to na 100% potvrzené. Běží na něm X dalších webů a to bez problémů. Sháním vývojářský software, který by mi analyzoval na webu, jak jaká část kódu se vykonává dlouho(php, sql dotazy). Děkuji za rady

Žádný takový zázračný vývojářský nástroj neznám. Nejvíce se tomu asi blíží rozšíření Web Developer pro Firefox, který má volbu View Speed Report. To přesměruje na stránku analyze

JInak můžeš udělat základní kontrolu ručně, např. zkouknout počet tabulek a řádků v DB, jestli existují indexy, jak jsou napsané SQL dotazy atp. Mrkni např. sem optimalizace-kodu.php

takto "naslepo" se poradit více opravdu nedá. Pokud je web pomalý a server stíhá (hláška o tom, že jiné weby jedou není úplně košer, protože mohou být např. jen statické), pak je třeba se podívat CO jej zpomaluje, zkontrolovat jednotlivé selecty do SQLka (a případně je optimalizovat), otestovat rychlost jednotlivých PHP skriptů atd.