Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pameti

Ked plati latence tak su lepsie tie rychlejsie, ptz 1600 CL9 je nizsia latence jak 1333 CL9, pretoze latence sa rata ako pocet cyklov clocku, a 9cyklov 1600 clocku sa udeje rychlejsie ako 9 cyklov 1333 clocku.

Samozrejme ak najde nejake CL7 apod tak tie budu este lepsie.
Ja by som tiez bral tie geil ptz CL7, a napatie standardne 1,5V co znaci ze su pozite kvalitnejsie a rychlejsie chipy jak u kingstonu (kingston = pretakt pomalych pamati)

Ked plati latence tak su lepsie tie rychlejsie, ptz 1600 CL9 je nizsia latence jak 1333 CL9

Jistě. Ale nikde není napsané, že to s nižším taktem rozjedeš na lepší latenci. A proč strkat do AMD desky PC1600?

edit: Ale je to akademická diskuse. Na výkonu to nepozná (pouze změří). Ať tam strčí jakékoliv kvalitní RAMky (s napájením dle JEDEC) a bude vysmátý...

Povedal by som ze tie moduly su fyzicky stejne, akurat ze tie na ktorych je napis "1600" sa daju pretaktovat na tych 1600 pri vyssom napati (1,7V), davat pozor na napatie.
Ja by som (z tych dvoch z dotazu) kupoval tie rychlejsie, ptz je cena nizsia. Ale sa mi to nezda tie ich ceny, mozno tam maju chybu na tom webe.