Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno legalizační sada Windows

Když jsem objednával díly na nový počítač, tak jsem zapomněl přidat do objednávky OEM windows 7. Když jsem je chtěl vzápětí doobjednat, tak jsem zjistil, že MS změnil licenční podmínky a OS musí být na stejné faktuře s minimálně 5 díly počítače a ne jak dříve např. jen k novém disku.

Takže nezbylo než koupit (dražší) WINDOWS 7 PRO 32-BIT/x64 CZ - LEGALIZAČNÍ SADA (GGK).

Ví někdo, když už je v legalizační sadě 32 i 64 bitový systém, tak jestli je možné je libovolně na stejném PC používat?

Vyhovovalo by mi, když mám zatím jen 4GB RAM, použít 32 bitovou verzi a až při dalším omlazení PC o další paměť bych použil 64 bitovou verzi.

Pokud sis vzpomněl včas /ne za měsíc a pod../ měl ses skusit s prodejcem domluvit aby fakturu předělal.

Koupi legalizační sady nechápu, za tu cenu jsi mohl mít krabicovou verzi!
http://www.levnyshop.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ ID=295658

Ví někdo, když už je v legalizační sadě 32 i 64 bitový systém, tak jestli je možné je libovolně na stejném PC používat?

Jasně můžeš. Měl bys mít nainstalovánu pochopitelně jen jednu verzi najednou (čili ne dualboot).

Díky za informaci, přesně toto jsem chtěl slyšet. :i:

K dodatku.
Faktura už předělat nešla, bylo to přes zlom měsíce a po uzávěrce kasy.

A to, co linkuješ je Windows 7 Home Premium, legalizační sada je WINDOWS 7 Professional 32-BIT/x64. Za cca stejnou cenu mám professional a jak jsem se teď dozvěděl, tak 32 i 64 bit. Professional potřebuji kvůli legální virtualizaci XP.

DVD W7 jsou dva druhy - 32bit a 64bit, na každém jsou všechny verze,
které lze celkem jednoduše odemknout, od Starter po nejvyšší.
Tak si promysli, jaká bitová verze se ti hodí.

P.S. Samozřejmě budeš potřebovat číslo, pokud si odemkneš jinou, než koupenou verzi.

V legalizační sadě jsou vložené obě DVD, tedy jak pro 32 bit, tak i pro 64 bit verzi. K této sadě je podpora přímo od MS. Od retail verze se tak liší jen tím, že se nedá dát na jiný HW (což nevidím jako problém) a tím, že za jednu cenu dostane kupující obě verze najednou a může si libovolně vybrat kterou chce použít.

Nedalo mi to a pro sichr jsem si to ověřil i přímo na Hotline MS.
Legalizační sadu Windows lze na stejném HW používat libovolně v 32 nebo 64 bitové verzi. Obě se stejným product key.

Kterou verzi použít vím. Momentálně mám 4 GB RAM a tak je pro mě výhodnější 32 bit. Mimo jiné i proto, že počítač s ní rychleji startuje. A to tak, že o dost rychleji. Byla provedena vždy nová instalace + instalace ovladačů k HW + používaný SW. Nejdřív 64 bit (to mě ta délka startu docela překvapila) a pak 32 bit pro zkoušku, jestli se to nezmění. Změnilo, a doba startu je skoro poloviční.