Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win XP Prof. po zapnutí PC bliká jenom kursor

OS Win XP Professional SP3, Disk ATA 80GB

V Biosu nastaven boot tak aby první byl HDD 80GB pak CD a pak FDD. Bios proběhne normálně a v okamžiku kdy se má zobrazit logo windows a běhat ten modrý ukazatel zůstane na monitoru pouze blikající kursor v levo nahoře.

Když však nastavím boot CD/DVD pak HDD a v mechanice nechám instalační cd windows tak si počítač bootuje z toho CD. Chvíli píše, že mám zmáčknout libovolnou klávesu. Nechám to bez povšimnutí a po 5 sekundách si jakoby počítač něco osahá z CD a najednou spustí windows který pak naběhne zcela normálně i se všemi programy.

Zkontroloval jsem disk že má nastavenu active partition
Zkoušel jsem CHKDSK C: /f (nenašel žádné chyby)
pak FIXBOOT a FIXMBR
také jsem zkoušel přehrát ntldr

.. vše ale zatím bez efektu

Este skontroluj jumper na disku, ak to je PATA. Ak je samotny na PATA kabli tak nastav polohu SINGLE alebo ALONE ak ma (alebo "master wo slave"), a daj ho na koniec kabelu. To iste plati o CDROM (na nej polohu master ak je sama na kabli).
Ak su na jednom kabli obe tak je nutne dodrzat ze spravna strana kablu (zvycajne ta dlhsia) musi byt v zakl.doske

P.S. a pis presne co to je za doska a co to je presne za disk.

no vzhledem k rozteči která je mezi HDD a CD jsem musel dát kabel opačně, tedy dluhou stranou mezi mechaniku a disk a kratší od disku do desky. Myslím si že by to na funci nemělo mít žádný vliv protože je to 80 pin kabel a nikde na něm nevidím žádné křížení, které by označovalo první a druhý konektor.