Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nemuzu nabutovat a a nainstalovat XP na EEE-cko.

Zdravim poradnu!
Prosim Vas,dostal jsem od znamych netbook Asus EEE s Win XP Pro,jenomze cely je tonejaky rozhadany a skoro nic nejde.Tak jsem myslel,ze si udelam reinstal OS.Podle navodu na netu jsem si vytvoril butovaci USB klicenku,podle navodu jsem zadal do BIOSu eee-cka prioritu butovani USB a tady zacina muj problem.Podle navodu cojsem nasel,by mela zacit instlace,ale me to nejak nejde.Bud normalne zacne nabihat Win,nebo mi vybehne hlaskana cerny obrazovce: Odebrat disky fi jina media
Restartujte lib. klavesou..
Nevite mi nekdo poradit,jak tospravit,nebo aspon dat OS do "puvodniho" stavu?Doplnil bych,ze ani bod obnoveni nereaguje a vubec ani nenabidne nejaky datum-je prazdny..
predem dekuji za rady!

To USB si vytvoril blbo. Ked pouzivas nejaky navod tak sem pis ktory navod a co presne si urobil na tom USB sticku a jak presne.

P.S. alebo si niekde pozicaj USB CDROM a z toho by Win mali ist instalovat normalne, ak ten NB vie bootovat z USB CDROM.

Já to podle toho dělal několikrát a vždy to fungovalo. Četls to celé?

Dalším bodem je instalace Windows XP do ééčka, která je už podstatně jednodušší. V BIOSu ééčka nastavíme USB jako primární bootovací zařízení a změníme také hodnotu OS INSTALATION na START. Poté ukončíme BIOS a s vloženou USB klíčenkou nám ééčko nabídne dvě možnosti instalace.

Zrejme jsem udelal chybu,jelikoz mi to neche bootovat ani z funkcniho PC...Skousim to "rozjed" opet podle toho navodu,ale tu mi zase blbne prikazovy radek(nemam TotalCMD) a kdyz uvedu prikaz a zadam pismeno klicenky,v prikazovym radku se mi objevy hlaska NAZEV ADRESARE JE NEPLATNY...

Nemělo by být :)
Podle mě dělá chybu tady:

Po dokončení formátování neukončujte program, ale přepněte se do původního adresáře a buď v TotalCMD nebo příkazové řádce CMD zadejte „bootsect.exe /nt52 F:“ kde písmeno F: zadejte dle písmena Vaší USB klíčenky.

Nepřepne se.

Přečti si to ještě několikrát a pomalu. Nebo si stáhni Total Commander, nainstaluj, proklikej se do složky, kde je ten vytoužený soubor, spusť příkazový řádek TC, zkopíruj do něj ten příkaz, zmáčkni Enter.

Takhle v cmd:

"C:\moje_plocha_kde_mam_ten_zas__bootsect\bootsect .exe" /nt52 N:

Omg nenapises tu ani do zajtra ze co mas kurnik v tom prikazovom riadku napisane pred znakom >

Tak po tom start-spustit: cmd napis
cd Desktop
cd Plocha
cd zlozka_ktoru_si_vyrobil_na_ploche

a az potom pis ten prikaz

P.S> to cd Plocha je tam len preistotu (nemam tu ceske Win) ked to vypise po nom error tak nevadi.

K tomu USB kľúču.

1. otázka, či je dobrá inštalácia, a či je bootovateľné
2. konkrétne Asus eeePC má v biose voľbu Boot > 1st Boot Device,
kde je jedna z možností: Removable Device.

A aj keď to navolíte,
musíte znovu reštartovať, aby si NB našiel to removable device,
a až po druhom vstupe do biosu Vám ponúkne ten USB kľúč.

Takže, zhrniem:
Na 1.krát nenavolíte USB kľúč,
musíte na dvakrát. Potom sa už aj zobrazí ako option.
.
Ale,
systém sa dá inštalovať aj z CD - externou optikou cez USB.

- A v tom biose povypínajte všetky ostatné bootovacie možnosti - okrem alternatívy USB (ak hovoríte, že Vám nabehne interný Win).

- Pozerali ste, či tam je nastavené v nastaveniach Sledovanie systému - aspoň na C:,
a či máte nejaké body obnovy v System Volume.
.
Neviem, čo Vás trápi na existujúcej inštalácii XP - skúšali ste - Posledná známa funkčná konfigurácia? (F8)