Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte s výběrem hi-fi, pasuje k sobě?

Ahoj znalci,
potřebuju poradit s komponenty, zda k sobě pasují:

receiver: http://www.alza.cz/yamaha-rx-v-365-s-stribrny-d134 800.htm

a bedny: http://www.alza.cz/pioneer-cs-5070-cerne-d171928.h tm

Jedná se mi o čistě stereo. Nechci stavět kino (alespoň zatím), a nechci žádný sloupy, a malé regály se subwoferem taky nechci - nemám na to místo. Jde mi o to zda mi toto bude dohromady dobře hrát, jestli nejsou ty bedny slabé nebo naopak moc silné. Bedny mají 140W při 8Ω a receiver dává 100W při 6Ω.
Dík za rozumy.

Ojojoj! Jen ne Technics! Hraje to jak z prdele (trošku vyšší středy, trošku hlubší středobasy, ovšem bez basů, výšek a středů). Kalota je řešena "bez kaloty" - nalepený vrchlík na výškáči. Výhybka je řešena "bez výhybky" - kond v sérii s výškáčem, středobasový a středový reprák paralelně. Vím to. Byl jsem v tom vlezený...

Jestli nechce tazatel utratit patnáct litrů za vyšší Yamahy, v relativně slušné ceně doporučím jen tuzemské bedny Made In ValMez (a to ještě pouze regálovky).

Ono proste plati ze do hifi nepatria ziadne bezne znacky ktore sa daju kupit v tescu. Ani sony ani technics ani nic podobne neni hifi ani z rychlika, to je tescove hifi.
Hifi je napr. harman cardon, marantz, yamaha (to je trochu lacnejsie ale este by som to nazval hifi), apod. U repro napr. znacky ako tu bolo vidiet v diskusii, ale nie znacky ktore su v beznych obchodakoch.

Je to o penězích a o věku. Měl jsem možnost koupit Harmony za cca čtyřicet (základní 2.0 3p regály, typ už si nepamatuju, původní cena cca sedmdesát) od naboba, který koupil nejvyšší třídu tohotéž (téže provenience :-)) výrobce. Jsem věku pohnutého a ucha umdlelého, tudíž jsem se spokojil s Yamahama za třetinu a k nim malinkým stowattovým wooferem + centerem + čtyřmi malými 2p satelity stejné firmy. Býval jsem krutý hifista, teď už jen poznám, že to nehraje až tak blbě.

Ja moc yamahy repro nepoznam ale mohli by byt dobre, hlavne nejake vyssie triedy.
P.S> podla mna ked nieco take kupujem treba si to ist vypocut, v nemeckych mediamarktoch (a to su vpodstate lowendovejsie obchody) maju vacsinou aj posluchovu miestnost kde je zopar marantz-ov a harmanov a nejake tie repro a prepinace repro pre zaujemcov :) Ale vyber maju slaby, onicom. U nas neviem asi to moc neni.

Yamahy (bedny) mají obecně menší citlivost, ale přednes zvíci koncertního křídla. Je to s podivem, ale nedoporučím je k zesilovači téže firmy - mám odpozorováno, že si s nimi nevědí rady (nedají dynamiku). Yamahy pasujou k Pioneeru nebo NADu - tam máš jistotu, že bedýnky vybudíš s relativně solidním přeběhem a dynamikou. Nebavíme se ovšem o cenách určených tazatelem (šest litrů za receiver + bedny) - tam je to ouplně jedno.

Býval jsem krutý hifista, teď už jen poznám, že to nehraje až tak blbě.

Taky jsem se kdysi snažil o co nejlepší hifi, žel nebyly prachy. Teď mám prachy, ale už nemám zájem :-)
Dodělal jsem sestavu a zjistil, že mi to stačí, lepší bedny bych nepoznal/neocenil a jestli jo, za ty prachy by mi to rozhodně nestálo. Znám spoustu jiných černých děr, do kterých můžu sypat prachy. Raději si koupím lepší gauč, abych měl na čem při poslechu sedět, ten stávající byl krutej omyl.

A stejně jako ty - poznám, jestli to hraje blbě, ale už nepoznám, jestli hraje dobře, nebo "opravdu super".

Znám spoustu jiných černých děr, do kterých můžu sypat prachy.

Jj. Samota u lesa (a to myslím smrtelně vážně!), kde bych trávil volný čas bez techniky a velkých hub uživatelů či zákazníků. Poséct louku, podojit kozu, ukrojit chléb, pomilovat se s ženou. Zjišťuju, že nic dalšího nepotřebuju.

AQ Toba už mám doma, a jsem moc moc spokojen. Díky všem za rozumy. Zvláštní poděkování patří PRASÁKOVI, který tady jako první "Ákvéčka" zmínil. Do té doby mi jejich existence unikala.
Zkrátka, dal jsem na radu Prasáka, a teď si jenom chrochtám.
Ahoj, já jdu poslouchat.