Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 7 a Sony Bravia

Zdravím,

potřeboval bych pomoct s připojením NB přes korekci displayportu na HDMI, celý problém tkví v tom, že na jednom z NB (oba dva jsou HP, jeden ProBook 5310m, druhý HP Pavilion 6000) mám HDMI přes který televizi připojím a v ničem není problém, ale druhý má jen displayport a tam mi to přes korekci nefunguje. Netušíte někdo proč? Chápal bych, kdyby to bylo rozlišením, nebo tak, ale i když jsem dal stejné rozlišení tak Pavilion se chytnul přes HDMI, kdežto P.Book přes displayport vůbec.

Ještě dodávám, že se jedná o rozdílné verze Win. Zatímco Pavilion má Visty, tak na P.Book se již jedná o Win. 7.

Díky za nápady a rady, P.K.

Cituji:

Další klíčovou vlastností je možnost zpětné kompatibility s DVI/HDMI přenosy - taková zařízení budou pojmenována „Dual-mode Devices“ a budou schopna vysílat/přijímat přenos ve formátu DisplayPort i DVI/HDMI. Po propojení zařízení se nejdříve prozkoumá, jaký typ byl připojen - pokud bude např. ke grafické kartě s DisplayPort konektorem připojen monitor s DVI/HDMI vstupem (samozřejmě patřičnou redukcí), automaticky se výstup na kartě přepne na příslušný přenosový režim a zařízení budou bez problému fungovat. Stejně tak bude funkční monitor s DisplayPort vstupem na DVI/HDMI výstupu. Dual-mode zařízení mají pro snadné rozeznání i vlastní logo. (zdroj)

Jinak je to věc grafické karty (ovladač).

Takže pokud dobře chápu, je problém v ovladači, ale na webu supportu HP je ovladač který nainstalovaný mám a pokud stáhnu ovladač přímo z webu intelu tak pak se dostávám do fáze, kde mi Win. vyhodí hlášku že ovladač není certifikovaný pro tento počítač a mám požádat výrobce o dodání certifikovaného ovladače...

displayport neni hdmi. Jaku mas "redukci"??
Je napisane v navode k notebooku ze sa to da pripojit na HDMI? Ak ano tak OK a pouzivaj ovladac od vyrobcu NOTEBOOKU.
P.S. a na nejake cetrifikovanie sa mozes vybodnut proste mu tam zmackni nech ten ovladac nainstaluje a nech drzi hubu :)
P.S.2. jakym sposobom prepinas vystup v tom notebooku? Kontroloval si ci k tomu nie su nejake nastavenia v ovladacoch grafiky? (ikona vpravo dole)

Neni mi jasný dotaz na redukci - z HDMI na displayport.
Ovladače už jsem tam nějak dostrkal.Kompletně se změnilo uživatelské prostředí ovladačů, ale to je tak vše, pořád to nemůžu připojit k televizi. NB se tváří že TV jako další monitor nevidí a TV zase že nevidí NB. Žádné viditelné přepínání tam nevidím.

Mno, předpokládám, že to tak bude fungovat už jenom z toho titulu, že oba dva jsou to digitální porty pro přenos obrazu, ale uznávám, že o přenosu obrazu nic moc nevím, proto jsem asi takhle dopadnul. Možná by nebylo špatné tady zbytečně "nespamovat" a přesunout se na icq, nebo mail, byl bych fakt vděčny jak za pomoc, tak za vysvětlení proč by to nemělo fungovat.