Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude stačit zdroj?

Ahoj,

mám počítač:

zdroj: Eurocase 400W
procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4600+ 2.40 GHz
memcny: Kingston 2GB 667Mhz
deska: MSI K9N Neo -7260
grafika: mám stařičkou atinu 1600 a chtěl bych novou, ati 5670
harddisky, IDE 80GB, SATA 320GB, SATA 320GB
+ tablet wacom bamboo fun small

já chci vyměnit jenom grafiku za trošku lepší, abych spustil na plný detaily aspoň world of warcraft, lord of the rings online, ... aniž bych měnil zdroj, ale asi budu muset co? :-D

Kuju za odpověď

stacit by mel, ale nechapu proc nemyslet do budoucna a nekoupit aspon 500W nebo radeji 600W. Ten zdroj vic nezere, kdyz tam tuspotrebu mit nebudes a pravda 600W budou uz drazsi, ale 500W bych rekl, ze se daji sehnat za podobnou cenu. (Pred koupi si ale urcite jeste nech poradit, aby jsi vzal kvalitni, EC urcite ne ani kdyby mel napsano 800W. :-D )

Ono aj u novych komponentov vyrobca hladi na spotrebu, dnesne CPU su dokonca setrnejsie jak kedysi. Akurat keby kupil nejaku supervykonne neviemco za 30tisic tak by potreboval aj silnejsi zdroj. Ked ale neplanuje mat nikdy PC za 50tisic alebo co, tak by mu mala stacit ta 400W. Snad (zavisi od vyrobcov co vyrobia v buducnosti za komponenty)

Pozor na EuroCase.Nevím sice jaký model máš ale jejich konstrukce bývá podivná.Relativně bespečně se dá použít na desky kde je procesor napájen z +5V větve čili specifikace 1.3(nenechte se zmást 24-pinovým Main power konektorem,není totiž připojen na 12V2 ale podivně na 12V1).Dnešní standart je 2.2 a 2.3 a trochu výkonější sestavě by se mohl přetížit i když jeho hodnoty mohli mít ještě rezervu.Pokud ještě připočtu mizernou účinost, měkost a to že proudy tam lítají jak se jim zlíbí tak doporučení je koupit noví.Při nejmenším aspoň tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H400 8O0V41NKLAK .Sice to žádná sláva není ale pořád lepší jak EC.Doporučil bych ale http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H400 8O0V41NKQRP nebo pokud plánuješ další vylepšování a vyšší výkon hlavně grafický tak třeba http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H400 8O0V41NLWXU

A ta 5670 co jsi vybral bude stačit ? Jaký máš monitor (rozlišení) a jaký budeš mít za rok ?

Výsledky pro rozlišení 1600*1050 má podle mě tragické, v 1900*1050 to bude ještě horší. Nezapomeň si odečíst tak pět snímků protože tvoje sestava bude pomalejší než testovaná.

http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/1 6269-ati-radeon-hd-5670-za-dva-tisice-a-s-directx- 11?start=14

Na druhou stranu wowko v těch testech není, a jestlin tu kartu kupuješ jen na wow bude možná stačit. Jestli máš XP volil bych spíš GT 250.

Pokud je na tom Eurocase nápis na štítku 12V 24A bude stačit. Pokud je to starší verze s 12v 16A poslal bych ji do koše i bez upgradu. Je ještě několik dalších verzí (jedna dokonce s dvojítým 12V).

Bude muset stačit, protože já nemám prostě peníze na to. Mám monitor 17 palcovej. Nějakej BENQ.

Rozlišení používám 1024x768 ( tohle mi vyhovuje a používám ho i u her, atd.. )

Tam jsou dva s 12V.

Jeden je 12V a 12A a druhý je 12V a 15A.

Já nebudu riskovat, koupím ten Corsair 400W a je to.

Mám Winy 7