Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze se připojit k wifi

Mám novej ntbk(xp). Na mojem pc mam wifi na kterym už je dalši ntbk. Když se pokouším připojit přes novy, porad to vyhledava piše: System čeka,až bude sít pripravena. Nic to nenajde a internet nejde.

bodejď.

Na mojem pc mam wifi na kterym už je dalši ntbk.

že by usb v režimu ad-hoc? a proč se ten "dalši ntbk" rovnou nepřipojuje k routeru?

Mám router. Ale nejde se mi k němu pres novy notebook pripojit.

navíc se mi zdá, že ad-hoc je jen pro dva krámy v síti. (tak i pro více krámů)

nechceš raději napsat kolik těch pc vlastně máš, jaký je přesný typ toho routeru, v jakém režimu je nastavena wifi část routeru?

v routeru nastavíš wifi síť: jméno (ssid), šifrování (wpa/2). lan část necháš na dhcp.
všemi wifikrámy se pak připojuješ k této síti.

jestli někde něco nefunguje, vypiš jejich nastavení sítě: start - spustit - cmd.exe [enter]

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

z notepadu (přes flashku) vyklopit sem.

co má přeinstalace windows společného s nastavením krabičky před pc?

wireless - use as access point - router (access point disable).

aspoň pokud jsem návod dobře pochopil.
můžeš to změnit na enable, ale to podle mě vyřadí nat a nebude fungovat nic.

máš router zapojený tak, že kabel od providera vede do wan portu, a kabely k pc vedou z lan zdířek? kolik pc funguje za routerem, a kolik se nepřipojí na net? které z nich jsou přes lan kabel a které přes wifi?

10. Reset Button ...
a. Resetting the Router
Push and release the “Reset” button. The lights on the Router will momentarily flash. The “Power” light will begin to blink. When the “Power” light becomes solid again, the reset is complete.

b. Restoring the Factory Defaults
Press and hold the “Reset” button for at least 10 seconds, then release it. The lights on the Router will momentarily flash. The “Power” light will begin to blink. When the “Power” light becomes solid again, the restore is complete.

tlačítko 10 viz zadní strana routeru:
[http://pc.poradna.net/file/view/3653-belkin-f5d723  4-back-png]
ještě popis: žlutý konektor 9 vede k modemu od providera, šedé konektory 8 vedou k tvým pc.

ip2.txt:

Stav media . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Marvell Yukon 88E8056 PCI-E Gigabit Ethernet Controller
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano

wtf? kam vede kabel z tvojí síťovky?

výpis sem dávej příště z notepadu: start - spustit - cmd.exe [enter]

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

z notepadu (přes flashku) vyklopit sem.

nedává mi to smysl jak se ten belkin krám chová, a už vůbec nechápu kam vlastně připojuješ lan kabel od pc.
pokud to ještě budeš řešit, nastav si na pc ip adresu ručně: 192.168.2.10, maska 255.255.255.0, případně i brána 192.168.2.1
pak zkus ping na 192.168.2.1, jestli se dostaneš do nastavení routeru.
pokud používáš nějaký vychytralý antivirový balík 4 nesmysly v 1 (který může dodrbávat funkci dns), vypni ho.

(pro připojení na net ještě potřebuješ vyplnit dns, ale tak daleko ještě nejsi)