Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí síť

Ahoj mám doma zatím takovouhle síť:

Od providera příjmám jedním AP Wi-Fi síť. Z toho mám následně UTP káblem internet přivedený do kabelového routeru. Za něj je zapojený jeden desktop a dále switch, který v dolní části budovy dělí signál pro dvě Multimediální centra a NB. Mezi sebou mají sdílené multimediální soubory a tiskárnu.

Teďka se ale přikoupil nový netbook, tak uvažuju o koupi dalšího AP na vytvoření Wi-Fi sítě. To by bylo zapojené místo NB. Potřeboval bych poradit jaké AP koupit, aby bylo dostačující do budoucna, víc jak 10 zařízení určitě připojené nebude. A už bych asi aj chtěl podporu jak 2.4GHz tak i 5GHz pásma.

Díky za radu.

nevím jestli se dělají 802.11n-kové ap, anebo už je dnes všechno router (a pak musíš nat dodatečně vypínat nebo obcházet).

opět: pouvažuj nad výměnou switche za gigabit verzi. jde spíš o teoretický režim - od pidikrabičky s až 8 vstupy toho nejde moc čekat, ale zrychlení proti 100mbit verzím tam je.