Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztráta dat na HDD?

Ahoj lidi. Prosím o pomoc.
Zničeho nic se mi nedaří připojit na druhý disk, který mám zaplněný asi z poloviny,tzn., 500 GB daty, filmy,mp3,instalační soubory a tak. Disk se fyzicky hlásí, ale když se na něj chci připojit,hlásí, že je nenaformátovaný. Jedná se o ,,WDC WD1002FAEX-00Z3A0 (931 GB)´´.
Nějaká rada?
Díky moc

Dej nejdřív start/spustit - cmd a příkaz chkdsk písmeno: /r /f zadej až do té příkazové řádky, co se objeví.

PS: Pakliže nepomůže, tak zkus program Recuva (je zdarma), třeba se podaří data vydolovat. Jestli ani to nepomůže, tak bych se v tom nehrabal a jestli jsou ta data opravdu cenná, tak to přenechat firmě na obnovu dat.

Naopak pevne disky su na zalohovanie najlepsie (aj co sa tyka zivotnosti - skus si DVD precitat po 5rokoch prip ked sa poskrabe), aj co sa tyka rychlosti a aj co sa tyka ceny. Akurat treba mat tie zalohovacie disky DVA (resp. mat data na hlavnom disku + aj na zalohovacom), a netrieskat s tym o stol ked to je zapnute.