Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladače zvuku pro ASUS CUSL2

Ahoj dostal se mi do ruky počítač se stařičkou deskou ASUS CUSL2 chipsetem Intel i815E, ale nemůžu nikde sehnat ovladače na zvukovku přes 2 hodiny bádam bezvýsledně na netu.
Ovladače na chipset bohužel ovladač zvuku neobsahují.
Poradil by někdo prosím kde hledat předem děkuji :-)

Děkuju ale na w2k jsem taky zkoušel ale bez výsledku podle biosu tam je Realtek AC97 ovladače od realteku jsem taky zkoušel a pořád ticho...
Začínám mít pomalu tušení že to HW chyba. protože ve správci zařízení neni žádnej žlutej otazník nebo vykřičník a když otevřu zvuky zvuková zařízení tak píše "zvukové zařízení neexistuje" Prostě jako by tam žádna zvukovka nebyla ale v biosu povolená je. :( ale před formátem disku zvuk normálně šel a že bych zvukovka odešla během hodiny se mi zdá docela nereálný :-D

Napis sem presne co si uz instaloval a jak si to instaloval, co to vypisalo, co je v sprave zariadeni po restarte, napis sem co presne mas v BIOSe co sa tyka Audio, a aj jake PRESNE mas Windows. Napr. WinXP potrebuje aspon Servicepack1 inac audio nejde.

A stavim sa o 2 piva ze si tam tu chipset utility doteraz NEnainstaloval.

Je tam XP Pro. SP3
Ovladače na zvuk jsem instaloval tady odtud driverscollection.com jsou max pro win 2K a ty nefungujou
pak ještě odtud: http://www.toggle.com/lv/group/view/kl41386/Driver _CUSL2-M_AD1881_SoundMAX.htm a nic
žádna z instalací proběhla bez chyby.
Na stránkách asusu a intelu jsou ovladače jenom pro chipset a aktualizace biosu kterou taky zkusim.
a v boisu mam AC97 Audio a možnostu Disable/Auto je nastavená na Auto.
když jsem ta prohlížel net tak jsem zjistil že nejsem sám kdo ma tenhle porblém viz:
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=62&t=4639 9
žádný tema nebyl vyřešeno . :-(

Na strankach asusu su ovladace dva. U oboch je slovo "chipset" ale jedny nie su pre chipset ale pre grafiku. Citaj poriadne co som pisal o vlakno vyssie ze co mas nainstalovat. Nainstaloval si zo stranok asusu teda co presne?

BIOS nechaj napokoji, nic neaktualizuj.

P.S. a audio ovladace W2k mas instalovat tie ktore su na webe asusu, ked si tam vyberes Win2k.