Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s instalací OS

Dobrý večer,
obracím se na vás s prosbou o radu,PC se zaseklo při instalaci Win7 a na nic nereaguje.Nepomohl reset Biosu,pokus o novou přeinstalaci původního XP.Problém je v tom,že jde o starší PC a v závěru dotyčné instalace nahlasil chybu-CPU není kompatibilní s 64-bitovou verzí Win.Sice nabízí pokračování,ale ani se nehne.Při resetu se zase dobere akorát k obrazovce,kde vypíše tuto chybu a konec.OS nenaběhne.Chtěla jsem disc naformátovat na druhém PC,ale vzhledem k rozdílům připojrní to není možné.Předem děkuji za radu,jak v takové situaci postupovat.

Instaluješ 64 bitový systém na procesor, který není 64 bitový.
Vezmi instalační CD s WinXP, na konci najdeš volbu, kam instalovat - zde máš možnost odstranit oddíl, vytvořit nový a pak nainstaluješ OS.
Pokud chceš instalovat win7, pak 32 bitovou verzi!

Děkuji,ale asi jsem problém špatně podala,nepotřebuju postup,jak instalovat OS resp. formátovat disc...potřebuju poradit,jak teď formátovat disc,když instalaci Win7 neukončil a ani to není možné a přeinstalovat na původní OS nejde,protože veškeré pokusy končí stále stejnou chybovou hláškou ve vztahu k instalaci nekompaibilnich Win7...reset CMOS nepomohl.

přeinstalovala jsem Win už třikrát..bez problému...teď je problém v tom,že pokus nacpat ,,sedmičku" do PC,který na to patrně nemá naprosto ztroskotal..a Pc je teď někde mezi najetím systému,který ovšem nemůže rozjet a ...četr ví čím.Na pokus o nové nabootování původního XP nereaguje.

Takže v tuto chvíli to vypadá ,že problém je vyřešen...vytáhla jsem HD z PC...vrátila a rozjela se klasická instalačka,sama nevím ,jak a proč..stejně,jako co tomu bylo předtím,ale zatím to jede,takže držte mi palce a všem,kteří se snažili mi pomoct moc děkuji!

Pochop uz konecne ze ked nabootujes z instalacneho CD tak je absolutne u prdele co tam na tom disku bolo. Moze tam byt aj 128 bitove UFO, je to jedno, nijak to novu instalaciu neovplyvni.
Jeine co potrebujes je zmacknut klavesu. To je problem ak je blbo nastaveny BIOS. Druha moznost je vymazat disk (potom netreba mackat klavesu)

hlášku "Win je legální záloha z mého PC" by microsoft asi nepochopil.

jde v biosu nastavit boot z cd? (samozřejmě že jde)
máš nastaven ten "usb legacy support"?
opravdu ti nejde při instalaci xp zformátovat vadný systém? co ti to hlásí, jak to reaguje?
dával jsem odkaz na bootovací cd s partition managerem - ani to nejde stáhnout, vypálit a spustit?

když si to synáček zprasil, proč to neřeší on? kolik má roků?

Nemas povoleny USB keyboard support, alebo tam mas vlozene blbe instalacne CD (64bitove).

Ked nezvladas nastavit BIOS tak si vymaz disk uplne kompletne, napr. pomocou Ultimate Boot CD (stiahnut .iso, vypalit na CD z obrazu, nabootovat CD) a z disk tools spustit killdisk a uplne vymazat disk (staci prve 1% a potom Esc)

Pisal som to do poradne uz 100x a nepouzijes hladanie ani ked som to uz vyslovene pisal ze mas pouzit hladanie.

ještě jednou a pomalu: usb legacy support slouží pro zapnutí podpory usb klávesnice, pokud by třeba s instalačním cd nefungovala.
tato volba pochopitelně nerozchodí nesmyslně instalovaný systém, který si nerozumí s procesorem v tom pc (w7 mají i 32bit verzi).

to znamená že potřebuješ odstranit vadný systém - třeba použitím zálohy původního systému, anebo nastartováním instalačního cd s xp, a volbou formátování systémového oddílu.
pokud nebyl původní disk rozdělený na systém a data, zformátováním přijdeš o celý obsah disku.