Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem touchpad v linuxu

mam ted cerstve ubuntu 5.10 - touchpad facha az na to, kdyz chci neco pretahnout - normalne kdyz zmacknu levy mousebutton a tahnu, tak to de ale we winech mi to de i tak ze jenom jakoby poklikam na touchpad, nepoustim a tahnu, ale v ubuntu to ne a nee, dik

Vo Win sa o toto stara ovladac touchpadu (spravidla pouzivaju vyrobcovia synaptics, takze ovladac od synaptics). Do linuxu sa nevyznam ale pozri sa na webe vyrobcu notebooku, ci tam nie je nieco pre touchpad aj pre linux.

// edit: ak nebude nic na strankach vyrobcu notebooku tak skus dat do google touchpad linux driver alebo synaptics linux driver