Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s windows 2000

Otec si koupil počítač jen kvůli tomu, aby mohl v restauraci ve výloze přehrávat obrázky. K tomuto účelu chtěl nainstalovat do počítače program Zoner photo studio a řekl, ať to udělám já. A tak jsem se do toho pustil.
Bohužel mě zarazil hned první krok a to při spouštění instalace. S windows 2000 (profesional) mi tento program vyhodil hlášku "Tento produkt vyžaduje Windows NT verzi 5.01.2600 nebo vyšší". Zkusil jsem tedy nainstalovat service packy a nic. Google nepomohl a já už opravdu nevím, co s tím. Kde mám sehnat windows NT verzi 5.01.2600? Našel jsem takovej náznak jen u XP, nikoliv u 2000.
Díky za každou radu.

Samozrejme ze Windows 2000 je vyssi ako Windows NT. Treba nainstalit posledny servicepack na Win2000, je na www.microsoft.com, ak nepomoze tak ten program co tam instalujes je nejaky divny (stary, alebo poskodeny alebo naprd)

Na prehravanie obrazkov ti uplne staci zdarma napr. irfan view (www.google.com). Ma aj slideshow, co chces.

P.S. Zoner je za peniaze ktovie co sa tam snazis vobec instalovat a odkial to mas, moze byt upravovane (ak to neni kupene) cim mozu vznikat problemy. Alebo mas velmi staru verziu. Jaku mas verziu toho zoneru?

Jo, myslel jsem si to. Někde na internetu něco takového bylo ale nevěděl jsem, jestli to chápu správně. Bohužel ano...
Tak holt budu muset otcovi sehnat jinej program no. On má tenhle origoš (bůh ví odkud), ale na ten jeho PC je mu očividně k ničemu :).

Každopádně díky za hooooodně rychlou odpověď dokonce i v těchto ranních hodinách :).

Akurat irfan view je free len pre privatne pouzitie, ked to chce v podniku tak bude musiet zaregistrovat/zaplatit alebo kontaktovat ho emailom ci co. Je tam nieco na webe o tom www.irfanview.com
Program mu sice bude fungovat aj bez toho ale ked nejaka snaziva kontrola sa v tom bude vrtat tak zisti ze komercne pouzitie neni OK bez zaplatenia.

P.S. mozno bude lepsi ten Picasa ako sa pise nizsie, ten je asi freeware uplne.

Ak sa náhodou rozhodneš pre tento pop-program,
nezabudni hneď po jeho nainštalovaní v ňom nastaviť:
1. Aby Ti načítal iba adresár Obrázky,
resp. iba ten konkrétny adresár - ktorý chceš zverejniť.
Pri nepozornosti má tendenciu načítať všetky obrázky, aké sa v počítači nachádzajú - teda aj také, o akých ani Ty netušíš.
2. V Nastaveniach uzavrieť web - spojenie,
keďže si vynucuje pripojenie na web.
(Má v sebe aj dobrú funkciu - vyhľadanie duplicitných obrázkov,
ale to Teba nezaujíma asi.)

Nie je to zlý album a prehliadací program - ak si ho správne nadefinuješ.
Hlavne je jednoduchý. Vyslovene pop.