Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook na úpravu fotiek

Hľadám notebook maximálne do 900€. Využíval by sa hlavne na úpravu a prezeranie fotiek, okrajovo na hry a filmy.Mal by zvládať úpravy vo Photoshope(CS4)a mal by mať kvalitný displej. Nemusí mať veľkú výdrž ,ani nemusí byť ultraľahký.
Našiel som tento:
http://notebooky.heureka.sk/sony-vaio-ec2m1e-wi/sp ecifikace/#section

Je vhodný? Našiel by sa aj lepší?
Za odpoveď ďakujem.

Myslím, že na to, na čo to Ty (momentálne) potrebuješ, je to Sony O.K.

Ale pozri ešte sám (a vyber):
http://www.alza.sk/notebooky/podla-parametrov/lcd/ 17-az-20/18848847.htm

.

Nakoniec - po výbere konkrétneho modelu,
optimálnu cenu si nájdeš v porovnávači.

A pri kúpe hľaď hlavne na spôsob prípadnej reklamácie,
takže kamenný obchod - po ruke - býva lepšou alternatívou,
ako zásielkový.

Mno, za tuhle cenu už jsou (obecně) výkonné kousky. Problémem je zobrazení - lámat fotky na něčem menším než PVA (lépe IPS) nemá smysl. Blbé je, že notesy (pokud můžu mluvit o "středním" segmentu trhu) touto technologií neoplývají. Znám (teda: párkrát jsem viděl :-)) MacBooky s IPS panelem, ale to jsme někde zcela jinde...

No, my máme sice v práci starší F-417, ten bude možná TN, ale jestli má tu F-419 s panelem MVA, což je otázka (zkoušel jsem i googlit a něco by napovídalo, že tento monitor v takové verzi i byl, ale teď v rychlosti bez záruky) :-).

Edit: Ta lepší verze F-419 měla/mohla údajně být, jak to vypadá - s panelem - 19" Fujitsu P-MVA (FLC48SXC8V-01) nebo Sanyo SVA (TM190SX-70N01).

http://www.tftcentral.co.uk/search.php?query=&sele ct=model

http://www.flatpanels.dk/test.php?subaction=showfu ll&id=1141237340

Já ti nevím... Už to nějakou dobu gůglím a zatím jsem se nedogůglil k odkazu, který by mé pátrací ego uspokojil. Je to šest let starý kousek (takže TN Active Matrix generace 2, max 3), response 10ms (25ms), úhly někde 170/170, jinde 160/170 (což odpovídá dnešním "herním" A-Si TN zobrazovačům). Fakt nevím.

Když na mifa lehce navážu, tak kvalitnější displaye nejsou v nabídce u mnoha notebooků v poslední době. Jeden z těch lepších (DreamColor) má např. 17" workstation HP 8730w, ale jedná se pořád o TN panel (ale oproti běžným notebookovým 6bit jde o 8bit). Také Dell nabízí dle konfigurace lepší "Truelife RGB" u Precission M6500 (WUXGA 1920 X 1200). IPS panel (DreamColor 2) snad u HP EliteBooku 8740w - viz notebookcheck.com:

HP rüstet auf und stattet die EliteBook-Serie mit neuster Hardware aus. Das EliteBook 8740w besitzt ein mattes 17-Zoll-IPS-Panel mit LED-Hintergrundbeleuchtung, das je nach Konfiguration eine native Auflösung von 1440 x 900, 1680 x 1050 oder 1920 x 1200 Pixeln bietet.

Jinak IPS panel na notebooku jde sakariš znát (nejen barevné podání, ale i úhly). Např. starý IBM T60, u kterého byl, zpětně v rámci posledních let, naposled (v rámci panelů s vyšším rozlišením) použit IPS panel, - viz pro oko:

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=2 767

I dnes uvidíš lepší a horší panely v rámci TN 6bit. AŤ už lesklý, tak matný, a jejich plusy či mínusy, záleží u mnoha notebooků/výrobců i na dodavateli panelu, na tvém štěstí, který zrovna notebook bude mít, ať např. od LG-Philips, Samsungu, AUO atd.