Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s excelem

Ahoj

Potřeboval bych vytvořit hypertextový odkaz, který bude odkazovat na obrázek. To bych ještě zvládnul. :-) Ale já potřebuju, aby se mi ten obrázek neotevřel v novým okně (v prohlížeči obrázků), ale aby se zobrazil na ten stejný list, do oblasti kterou si zvolím.

Nakonec by to mělo vypadat tak, že v prvním sloupci budu mít na každém řádku nějaký text, který bude odkazovat každý na jinou fotku, takže budu moct listovat mezi fotkama. Něco jako album nebo tak.

[1jx2yp.png]

Je to vůbec takhle možný ? :-|

Díky všem za odpovědi. ;-)

Jediný rozumný způsob vidím ve VBA (makra)

Na list přidat activeX prvek obrázek a do kodu stranky přidat například:

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Target.Text = "" Then Exit Sub 'když bude buňka prázdná nic se nestane
Image1.Picture = LoadPicture(Target.Text) (načte obrázek podle cesty v buňce)
End Sub

Po vybbrání buňky se načte požadováný obrázek...