Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ERROR 0200: Failure Fixed Disk 0

Dobrý den, kousl se mi notebook, tak jsem ho natvrdo vypnul a zapnul. Měl jsem k němu připojen i externí harddisk. Od té doby už nenaskočil. Jn tonačítá a načítá "Microsoft Windows"...Díval jsem se do BIOSU jestli náhodou třeba nechce načítat ten externí harddisk, tak jsem vypnul USB, ale stále nic. Teď mi to už píše i tohle:

ERROR
0200: Failure Fixed Disk 0
ERROR
2100: HDD0 (Hard Disk Drive) initialization error (4)

Press F1 to Setup

Prosím Vás, řekněte mi, že to není to, co si myslím, že je.

Skapal disk - mam na mysli interny v notebooku (to by bol este lepsi pripad) alebo doska (horsi pripad).
Preistotu mozes skusit uplne vypnut a vybrat aj baterku na par minut, zapnut, do BIOSu a load defaults. Sice to asi nepomoze ale clovek nikdy nevie.

Ked to prestane pisat failure tak sa pokus F8 a nudzovy rezim, ak nic tak skusit urobit recovery Windowsov.

Takže jsem začal s load defaults...pořád psal chybu, že je něco v hajzlu. Nechal jsem ho normálně spustit windows. Nabíhal ten klasicklej zelenej jezdec u Vist a Microsoft Windows. Pak ještě chroupal a indikoval práci. Poté to vypadalo dobře, protože byla stmívačka a jezdec zmizel...ale dál už nic, jen tma. Hdd pořád pracuje a ve stejném intervalu bliká:/ Já se snad podívám dovnitř.

Recovery jsem ještě nedělal, zkusim s tím ještě něco doma urobit (jsem v práci) Víceméně všechny data,co na něm mám, můžu postrádat, zbytek mám zálohovanej. Ale jak jsem říkal, doma to s nim zkusim taky. Zatím děkuju za rady a měj se.

Ako prvé sprav, čo Ti bolo radené:

1. pozri nastavenie biosu - či je default
2. skús nabootovať z CD WIN (nastav v biose First booting na CD) - a zvoliť Repair
3. ak prvé dve možnosti nezabrali (nastav v biose First booting na CD) - použi externý sytém: už spomenuté, príp. aj SLAX, UBCD, atď.

Až vtedy dostaneš akú-takú odpoveď, či je to, alebo nie - HW chyba.
Ak bude disk zobrazovať a budeš môcť s ním pracovať - HDD je O.K.

Ak nie.
Potom až "se snad podívej dovnitř".